האברך שמחזיק בשבע דירות ו"שכח" לדווח עליהן - והמשכירה שניסתה לקרוע את החוזים

י' מבני ברק ו-א' מתל אביב - בין 20 העצורים עד כה במבצע האכיפה של רשות המסים על העלמת הכנסות בנדל"ן ■ מספר הנחקרים - כ-250 איש

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

י' מבני ברק הוא שכיר באולם שמחות ואברך בשני כוללים. אלא שלחוקרי רשות המסים שעצרו אותו השבוע, התברר כי הוא גם בעלים של 7 נכסי מקרקעין, ומשכיר ששה מתוכם, בבני ברק, עפולה וקריית אתא. מלבד נכסים אלה, היו לו שמונה נכסים נוספים שרכש ומכר מאז 2007, כאשר החזיק בכל נכס כשלוש שנים בממוצע.

על פי הודאתו של י', הוא העלים יותר ממיליון שקל מהכנסותיו מהשכירות, אך במהלך החקירה עלה כי הוא גם מחזיק ב-15% ממניות חברת אולם השמחות בו דווח כשכיר בשנים 2013-2014. גם על אחזקותיו אלו לא דיווח ועל הכנסות שנוצרו לו מתוקף כך.

י' הוא אחד מעשרים עצורים עד כה במבצע האכיפה של רשות המסים על העלמת הכנסות בתחום הנדל"ן. מעצרים נוספים בוצעו במהלך השבוע החולף על ידי יחידות החקירות של רשות המסים ברחבי הארץ. מספר הנחקרים במבצע כד כה הוא כ-250 איש. 

עצורה נוספת היא א' מתל אביב. בהצהרה שמילאה ברשות המסים השמיטה את כל נכסי המקרקעין שברשותה ועל הכנסותיה מהשכרתם. למרות זאת, לפני כשבועיים היא פתחה תיק במשרדי מס הכנסה בירושלים והצהירה על שתי דירות בירושלים, שנרכשו והושכרו כביכול החל משנת 2013, בעוד על פי נתונים המצויים בידי הרשות ועדויות משכירים, הדירות הללו נרכשו הרבה קודם לכן. והיא מחזיקה בשבעה נכסים ולא שניים, במרכז ירושלים (ברחובות הלני המלכה והחבצלת), בתל-אביב, בחולון ובנתניה, אותם רכשה והשכירה, בעוד היא עצמה מתגוררת בדירה בדמי מפתח.

א' לא התייצבה לחקירה שזומנה אליה בעקבות הצהרתה הכוזבת. כאשר אותרה והובאה לחקירה על ידי יחידת חקירות מס הכנסה ת"א, טענה שאין ברשותה מפתחות לביתה אך הם "נתגלו" כשהוצג בפניה צו חיפוש מבית המשפט. כאשר במהלך החיפוש בביתה נתפסו מסמכים וחוזים המעידים על עבירותיה, ניסתה לקרוע אותם. מאוחר יותר הודתה באי דיווח על הכנסות בסך של כשני מיליון שקל מהשכרת דירותיה ואף הזכירה דירות נוספות בחיפה ובחדרה שבבעלותה מעבר לאלו המצויות במאגרי המידע של הרשות.

עצורים נוספים הם י' מנתניה, כלכלן העוסק כיום בתחום הקבלה ופנימיות התורה, שנעצר על ידי חוקרי מס הכנסה מרכז בחשד שהכנסותיו בשנים 2005-2014 מהשכרת תשע הדירות בנתניה שבבעלותו, שחלקן אף מפוצלות, לא דווחו לרשות המסים. הוא הודה בחקירה כי לא דיווח על הכנסות של יותר משני מיליון שקל.

עצור נוסף הוא ש', גמלאי צה"ל מאשדוד שנעצר על ידי יחידת יהלום והודה אף הוא בחקירתו בהעלמת למעלה ממיליון שקל החל משנת 2004 מהכנסותיו מהשכרת ארבע דירות שבבעלותו באשדוד ובאשקלון. כל העצורים שוחררו בתנאים מגבילים. על פי רשות המסים צפויים מעצרים נוספים בהמשך.

הקמפיין נגד העלמת מס של רשות המסים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker