הצרות של מגה ממשיכות: מונה מפרק זמני לדוקטור בייבי

דוקטור בייבי ובעלת השליטה מגה הגישו בקשה דחופה להקפאת הליכים ומינוי נאמן ■ הרשת מפסידה יותר ממיליון שקל בחודש

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בתום דיון שהתקיים אתמול בבית המשפט המחוזי בלוד, מינה השופט בנימין ארנון את עו"ד יריב שי ישינובסקי למפרק זמני של חברת דוקטור בייבי שיווק והפצה - רשת מוצרי התינוקות של מגה. הדיון התקיים בעקבות בקשה דחופה להקפאת הליכים ומינוי נאמן שהגישה אתמול הרשת יחד עם מגה, בעלת השליטה בה.

המפרק הזמני יבדוק אם כדאי להמשיך ולהפעיל את ארבעת סניפי החברה שפעילותם אינה גירעונית. באשר ליתר הסניפים, הורה בית המשפט למפרק לבחון את הכדאיות בהפעלתם ואת האפשרות להפסיק את פעילותם — באישור שופט. המפרק הזמני הוסמך גם לפעול לאיתור ותפיסה של כל נכסי החברה, ולגבייה מיידית של כספים מצדדים שלישיים.

הפסדיה של דוקטור בייבי לא נכללו בתוצאות המדווחות של מגזר הסופרמרקטים של מגה בדו"חותיה הכספיים. בבקשה שהוגשה אתמול צוין כי לדוקטור בייבי יש חוב של 1.9 מיליון שקל לנושים בדין קדימה, חוב של 7.5 לנושים רגילים, חוב של 130 מיליון שקל כלפי בעלת השליטה מגה בגין הלוואת בעלים, וחוב של 3.6 מיליון שקל כלפי חברות מקבוצת אלון רבוע כחול.

"לאחר שבחנו את השלכות הסדר ההבראה שאושר בעניינה, הגיעו הנהלת ודירקטוריון מגה למסקנה כי אין ביכולתה לעמוד בהמשך הזרמת כספים לחברה ולהמשיך לממן את הפסדיה השוטפים, משום שמגה עצמה זקוקה לכל הכספים הזמינים שיהיו ברשותה בתקופה הקרובה", נכתב בבקשה. עוד נטען כי הבקשה הדחופה מוגשת במטרה לנצל את קופת המזומנים והמלאי הקיים בחברה, כדי שיתאפשר לבעל תפקיד שימונה לה לבחון את הפעלתה ואת מכירתה כעסק חי, לשם שמירת האחזקות שלה במושכרים ומיקסום יכולתה לממש את המלאי על המדפים ובמחסנים במחירי עלות לצרכן, ותוך מהלך של פרסום מכרז מהיר לקבלת הצעות לרכישת מניותיה או פעילותה.

אולם, כבר בפתח הדיון בבית המשפט הביע השופט תמיהה על כך שמגה לא צירפה לבקשה תוכנית הבראה, ולא הבהירה בגדר הבקשה בכמה מסתכמת ההפעלה הגירעונית של החברה.

עו"ד יוסף מנדלבאום, שמייצג את מגה ודוקטור בייבי, הסביר כי החברות החליטו שלא לצרף תזרים הפעלה "מכיוון שמגה איננה מזרימה כספים מעבר להפסדים ולהזרמות שנגרמו לה, אזי היא לא מצאה לנכון לקבוע מסמרות לנושים כיצד יש לנהל את עסקי החברה, אלא הותירה זו לשיקול דעת בית המשפט לאחר קיום דיון, קבלת עמדות הנושים ועמדת הכנ"ר".

מנדלבאום הוסיף כי "רשת דוקטור בייבי למעשה מדממת תזרימית בסכום העולה על מיליון שקל לחודש, כל חודש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker