העוקץ של תושב אשקלון: הציג עצמו כעוסק בגמילות חסדים וגנב מאות אלפי שקלים

לפי כתב האישום, שאול כהן, בן ה-25, רימה מתלוננים רבים כשהוא מציג עצמו כעוסק בגמ"ח מוצרי חשמל וכאדם מקושר שיכול לספק רכבים במחיר מופחת

אפרת נוימן

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד שאול כהן, תושב אשקלון בן 25. כהן מואשם בפרשת עוקץ שהיקפה יותר מ-320 אלף שקל כנגד מתלוננים רבים. כתב האישום מייחס לכהן 30 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירת איומים. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

כהן הציג את עצמו כעוסק בגמ"ח מוצרי חשמל וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים מאנשים שהאמינו לו. בפועל הוא רימה אותם ולא סיפק את הסחורה שהבטיח. בנוסף, כהן הציג בפני מתלוננים שונים מצג שווא שביכולתו להשיג עבורם כלי רכב במחירים מופחתים, עד כדי מחצית מהמחיר, מאחר ודודו עובד בחברת אלבר, למרות שזה אינו נכון.

כך העבירו לו מתלוננים במצטבר יותר מ-200 אלף שקל על מנת שיעביר לידיהם כלי רכב כשמתוך סכומים אלה הם קיבלו בחזרה מכהן פחות ממחצית.

באחד המקרים המתוארים בכתב האישום, פנה כהן לשכנה המבוגרת בת 65, חולת סרטן, שגרה לבד וקיבל ממנה כ-1,000 שקל לאחר שהבטיח לרכוש עבורה טלוויזיה ומקרר. כהן גם שכנע אותה להיות שותפה שלו בעסק פיצוציה ולקח על שמה הלוואה של 9,000 שקל. בנוסף, הוא ביקש ממנה כמו גם ממתלוננים אחרים שירכשו עבורו מכשירי טלפון ניידים, תוך שהוא מבטיח להעביר את המכשירים על שמו תוך מספר ימים ושהוא ימשיך לשלם את התמורה עבור המכשירים. בסופו של דבר הוא הותיר את המתלוננים עם התחייבויות לשלם תמורת המכשירים.

התיק נחקר על ידי יחידת הונאה דרום.

חשוד במעצר, אילוסטרציה
חשוד במעצר, אילוסטרציהצילום: דרימסטיים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker