חשד להונאה: תושבת לקיה התחזתה לעו"ד - והשיגה במרמה גמלאות ביטוח לאומי לתושבי האזור

מספר תושבי היישוב הבדואי שבנגב חשודים שהונו את הביטוח הלאומי באמצעות שימוש באישורים ובמסמכים מזויפים

יסמין גואטה
יסמין גואטה

חקירה משותפת של רשות המסים ויחידת להב 433 של המשטרה הובילה למעצר של מספר חשודים בהונאה של הביטוח הלאומי. על פי החשד, מספר תושבי היישוב הבדואי לקיה שבנגב השיגו במרמה גמלאות ביטוח לאומי בעבור עשרות תושבי האזור באמצעות שימוש, בין היתר, באישורים ובמסמכים מזויפים.

אחת מהחשודות, תושבת לקיה, הציעה שירותי תיווך וייעוץ בתמורה לתשלום למספר רב של תושבי האזור, תוך שהיא מתחזה לעורכת דין. במשך תקופה ארוכה פעלה החשודה יחד עם חשודים נוספים. כתוצאה מכך אושרו ושולמו להם לאורך תקופה קצבאות שהם אינם זכאים להן. 

צילום: אלברטו דנקברג

הבוקר (ג'), בתום החקירה הסמויה, נעצרו שתי החשודות המרכזיות - תושבת לקיה ותושבת באר שבע. מיוחסות להן עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר, עבירות על פקודת מס הכנסה ועבירות על חוק הביטוח הלאומי. בהתאם להתפתחות החקירה, הן יובאו לדיון בהארכת המעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

כמו כן, עוכבו לחקירה כ-15 מעורבים נוספים ובהם מקבלי קצבאות, שעל פי החשד היו מעורבים בפרשה. בנוסף לכך, נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ונתפסו מסמכים וכן כספים ורכוש לצורך בקשת חילוט.

החקירה התנהלה בלהב 433 יאל״כ בשיתוף פעולה עם תחנות באר שבע ועיירות במרחב הנגב מחוז דרום, חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום ברשות המסים וחוקרי יחידות החקירה באר שבע, ירושלים והדרום בביטוח הלאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker