מנכ"ל לשכת עורכי הדין גיל סלמון התפטר

סלמון כיהן בתפקיד מנכ"ל הלשכה במשך שנתיים סוערות שאופיינו בקרבות פוליטיים קשים בין ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, דורון ברזילי לראש הלשכה הנבחר, נוה שכיהן אז כראש ועד מחוז תל אביב

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
יסמין גואטה
יסמין גואטה

מנכ"ל לשכת עורכי הדין, גיל סלמון הודיע אתמול (ב') על התפטרותו אחרי שנתיים בתפקיד. לפי מקורות בלשכה, הרקע להתפטרות הוא הכוונה של ראש עורכי הדין הנכנס, אפי נוה למנות מנכ"ל חדש במינוי פוליטי.

סלמון יפרוש בעוד שלושה חודשים. במכתב ששיגר אתמול לחברי הוועד המרכזי כתב סלמון: "הבוקר הודעתי לראש הלשכה על התפטרותי מתפקיד מנכ"ל לשכת עורכי הדין בישראל. אני מסיים את תפקידי בתחושה שיחד עם עובדי הלשכה ונבחרי הציבור הצלחתי להוביל את הלשכה בתקופה מורכבת, להשפיע לחיוב על תהליכים רבים ולהטביע חותמי. בתקופה הקרובה ימונה לי מחליף ואני אעשה את המיטב הדרוש ממני לאפשר למי שיבחר כניסה חלקה לתפקיד".

גיל סלומון
גיל סלומוןצילום: יוסי זמיר

סלמון כיהן בתפקיד מנכ"ל הלשכה במשך שנתיים סוערות שאופיינו בקרבות פוליטיים קשים בין ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, דורון ברזילי לראש הלשכה הנבחר, נוה שכיהן אז כראש ועד מחוז תל אביב והמרכז של הלשכה. הקרבות הללו הביאו לשיתוק הלשכה וכללו השמצות קשות, תביעות הדדיות ומריבות פוליטיות שהגיעו לשיאן בחודשים שלפני הבחירות בלשכה. סלמון אמנם מונה על ידי ברזילי אולם במהלך כהונתו הוא נמנע מכניסה לעימותים פוליטיים עם מחנה נוה והיה מקובל גם עליהם. הוא נחשב לגורם מקצועי ומוערך ובמהלך כהונתו הוא היה הגורם המרכזי בלשכה שזומן לדיונים בכנסת ובמשרד המשפטים.

הבחירות בלשכה הסתיימו ביוני האחרון בניצחון סוחף של נוה על ברזילי. בבחירות נבחרו גם ראשי מחוזות מטעמו של נוה: עו"ד ינון היימן נבחר ליו"ר מחוז תל אביב והמרכז, עו"ד תמי אולמן לראש מחוז חיפה, עו"ד דני אליגון לראש מחוז דרום, עו"ד אשר אקסלרד לראש מחוז ירושלים ועו"ד חאלד זועבי לראש מחוז צפון.

עו"ד אפי נוה מסר בתגובה: "קיבלתי את התפטרותו של המנכ"ל גיל סלמון ואני מבקש להודות לו על התקופה בה שימש כמנהל ועל השקעתו ועבודתו עבור הלשכה. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית ובטוח שהוא יטביע את חותמו גם בתחנה הבאה שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker