יסמין גואטה
יסמין גואטה

ביום שבת האחרון, ה-18 ביולי, התקבל בשירות בתי הסוהר חיווי מהאזיק האלקטרוני שהותקן על רונאל פישר עם שחרורו ממעצר. החיווי הראה יציאה של 18 דקות מבית חמותו, מקום הפיקוח שנקבע לו.

בשירות בתי הסוהר רואים זאת כהפרה מהותית של תנאי המעצר וזימנו את פישר לשימוע שהתקיים היום בפני הממונה על האיזוק האלקטרוני. אם אכן יתברר כי פישר הפר את תנאי השחרור שלו, הוא עשוי לחזור למעצר. במהלך השימוע טענו סנגוריו כי מדובר בתקלה טכנית של האזיק האלקטרוני. בשירות בתי הסוהר לא הסכימו למסור פרטים על תוכן השימוע אולם בתום השימוע החליטו כי פישר יוחזר לביתה של חמותו.

צילום: אוליבייה פיטוסי

פישר שוחרר בשבוע שעבר מבית המעצר ניצן ברמלה בעקבות החלטת בית המשפט העליון שקיבל את הערר שהגישו סנגוריו. השופט יצחק עמית מינה ארבעה ממקורביו של פישר למפקחים: אחיו דוד פישר, חברו סרן תומר בוהדנה שנפצע קשה במלחמת לבנון השנייה ותמונתו מסמן תנועת ניצחון בידו כשהוא מובהל על אלונקה לטיפול רפואי הפכה לסמל, הכדורסלנית לירון כהן לשעבר קפטן נבחרת ישראל ואיש העסקים, אייל זינגר מנכ"ל חברת איילון לשעבר.

כל אחד מהמפקחים נדרש לחתום על ערבות עצמית של 300 אלף שקל. השופט עמית קבע כי הערבויות האלו יחולטו אם פישר יפר את תנאי הפיקוח. בנוסף, נקבע כי שניים מבתיו של פישר ישועבדו כדי להבטיח שאינו מפר את התנאים. על פישר גם נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. בכל רגע נתון יהיה פישר נתון לפיקוח של אחד מהמפקחים שמונו.

מטעמו של פישר נמסר: "לא היתה כל הפרה. למן היום הראשון בו יצא רונאל למעצר בית נתגלו תקלות באזיק ששידר כביכול הפרעות ויציאה מהבית. עורכי דינו של פישר פנו מיד לשב"ס וביקשו לשלוח טכנאי באופן דחוף לבית בו שוהה פישר. בקשתם לא נענתה. לאור זאת החליטו עורכי דינו לרשת את הבית בו נמצא פישר, על חשבונו, במצלמות כך שכל תנועה שלו מתועדת 24 שעות ביממה.

"ביום שישי בערב הגיע סייר של החברה הפועלת מטעם השב"ס וקשורה לאזיק האלקטרוני ולאחר בדיקה קבעה שהאזיק אינו מותקן כהלכה. היום במסגרת בירור הנושא בשב"ס ולאחר שהוצגו סרטוני המצלמות בבית בו שוהה רונאל, הוחלט בשב"ס כי רונאל לא הפר כל תנאי ולא יצא את הבית ללא רשות וכי יש מקום לשגר טכנאי שיתקין את האזיק מחדש לאור התקלות שהתגלו בו. מידי שנה מתגלות מאות תקלות באיזוק האלקטרוני והשב"ס מחפש פיתרון לבעיה. החברה דרכה פועל שבס ומתחזקת את האזיק האלקטרוני סירבה למסור לעורכי הדין דוחות תקלות הנמצאים ברשותה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker