תלונה: השופטת קראה 58 עמודים בשלוש דקות

המתלונן סבר כי לא ייתכן שבזמן כה קצר הספיקה השופטת לקרוא את כל הבקשה על נספחיה ■ השופטת אמרה כי קצב קריאתה מהיר מאוד ואין היא סבורה כי עליה להתנצל על כך

אפרת נוימן

נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, דן באחרונה בתלונה של אדם שהגיש בקשה לבית המשפט ונדחה בידי שופטת. 
הדחייה עצמה אינה יוצאת דופן - אלא שהיא הגיעה שלוש דקות בלבד אחרי הגשת הבקשה.

בשעה 15:53 הגיש המתלונן בקשה בת 24 עמודים למתן סעד זמני דרך אתר נט-המשפט, וביקש עיכוב ביצוע להליכי הוצאה לפועל נגדו. ב-16:07 הגיש האיש את הנספחים לבקשה, הכוללים 58 עמודים. שלוש דקות לאחר מכן, ב-16:10, החליטה השופטת לדחות את הבקשה.

למחרת הגיש המתלונן בקשה לעיון חוזר בהחלטה, משום שסבר כי לא ייתכן שבזמן כה קצר הספיקה השופטת לקרוא את כל הבקשה על נספחיה. גם בקשתו לעיון חוזר נדחתה, והשופטת ציינה כי היא אכן קראה את כל המסמכים.

תביעה
תביעהצילום: גטי אימג'ס

בשלב זה פנה המתלונן לנציבות התלונות על שופטים וחזר על טענותיו שלפיהן אין אדם בר דעת שיצליח לקרוא 82 עמודים בפרק זמן של 3 דקות ואפילו 17 דקות - "אלא אם הוא ניחן ביכולות עילאיות". לדברי המתלונן, גם השופטת לא נתנה הסבר למהירות השיא שבה קראה לכאורה את המסמכים.

מנגד טענה השופטת כי בעת הגשת הבקשה, היה סל העבודה שלה ריק או קרוב לכך, וכי מהחלטתה הראשונה ברור כי ידעה על המחלוקת ועל עמדת הצדדים - וזאת לאחר עיון במסמכים. היא הוסיפה כי קצב קריאתה מהיר מאוד ואין היא סבורה כי עליה להתנצל על כך. לטענתה, גם ניסיונה הרב כשופטת ולפני כן כרשמת מסייע מאוד בקריאה יעילה ומהירה של מסמכים משפטיים תוך אבחנה בין עיקר לטפל.

ריבלין קבע כי בהיעדר ראיה מספקת הוא אינו יכול לסתור את סגולותיה יוצאות הדופן של השופטת. "כיוון שכך, הריני להניח כי אכן כישוריה החריגים מסירים את הספיקות שהועלו בידי אלוהי הזמן", ציין ריבלין, ודחה את התלונה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker