פרשת רונאל פישר: המחלקה לחקירות שוטרים סגרה את התיק נגד עופר נמרודי

נמרודי - מנכ"ל חברת הכשרת היישוב, ומו"ל ועורך עיתון מעריב לשעבר - נעצר לפני כחודשיים בחשד לעבירות של מתן שוחד ושיבוש הליכי משפט

יסמין גואטה
יסמין גואטה

פרשת רונאל פישר: המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה היום (ה') לאיש העסקים, עופר נמרודי, על סגירת תיק החקירה נגדו בשל חוסר ראיות. נמרודי - מנכ"ל חברת הכשרת היישוב, ומו"ל ועורך עיתון מעריב לשעבר - נעצר לפני כחודשיים בחשד לעבירות של מתן שוחד ושיבוש הליכי משפט.

נמרודי אמנם לא מופיע בכתב האישום שהגישה מח"ש, אך הוא עומד במרכזה של אחת הפרשות שבו. הפרשה נוגעת להדלפה מתוך חקירה משותפת למשטרה ולרשות המסים, שנוהלה ב-2013, וזכתה לשם "אדון האשליות". במרכז החקירה עומד חשד כי כספי הימורים לא חוקיים הולבנו באמצעות רכישת ניירות ערך של חברת הכשרת היישוב, והיו חשדות לעבירות של הימורים, הלבנת הון ועבירות מס. במסגרת החקירה זומן גם נמרודי, מנכ"ל הכשרת היישוב, למסור עדות פתוחה כמעורב בפרשה.

בסוף 2013 הגיעה החקירה הזו לטיפולו של קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, במסגרת תפקידו. מלכה, על פי החשד, שאל את פישר אם יש לו קשר לנמרודי. פישר, בתגובה, השיב כי יש לו היכרות מוקדמת אתו, וכי ביכולתו  "להרים לו טלפון". על פי החשד, פישר פנה למלכה ואמר לו כי נמרודי לחוץ מהחקירה הצפויה לו ביאל"כ. מלכה הבהיר לפישר כי אין לנמרודי סיבה להיות בלחץ, לאור העובדה כי הוא צפוי להיחקר בעדות פתוחה, ולא באזהרה.

צילום: ורדי כהנא

ואכן, כפי שאמר מלכה, נמרודי אכן נחקר במשטרה במסגרת הודעה שלא באזהרה. לאחר החקירה הזו סברה הפרקליטה שליוותה את תיק החקירה כי ייתכן ויהיה צורך בהשלמות חקירה, והודיעה על כך לצוות החקירה. בהמשך, העביר מלכה לעדת המדינה חומר הקשור לחקירתו של נמרודי, כדי שפישר יוכל להציג החומר בפניו ולהדריך אותו לקראת חקירת משטרה עתידית.

בפרשה הזו מואשמים פישר ומלכה בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, הוצאת מסמך ממשמורת וקבלת נכסים שהושגו בפשע. נגד נמרודי לא התגבשו החשדות לכדי אישומים והתיק נגדו נסגר. נמרודי יוצג על ידי עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן- עוזר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker