בלעדי

שומר הראש של פישר יעץ לחברה שהיו"ר שלה מעורב בפרשה

איש העסקים אייל זינגר, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח איילון שימש כיועץ עסקי לחברת ב. יאיר, שהיו"ר שלה, יאיר ביטון, מעורב בפרשה

יסמין גואטה
יסמין גואטה

איש העסקים אייל זינגר, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח איילון, הוא אחד מארבעת המפקחים שמינה בית המשפט העליון כדי להשגיח כי רונאל פישר ימלא אחר תנאי מעצר הבית שלו. על פישר נאסר, בין היתר, ליצור קשר במישרין או בעקיפין עם המעורבים האחרים בפרשה ובין היתר גם עם חברו הקרוב יאיר ביטון, יו"ר חברת ב. יאיר. אלא של–TheMarker נודע כי זינגר, גם הוא חבר קרוב של פישר, שימש כיועץ עסקי בחברת ב. יאיר של ביטון ב‐2008.

זינגר מונה בפברואר 2009 למנכ"ל חברת הביטוח איילון. בדיווח של החברה לבורסה פורטו עיסוקיו בחמש השנים שקדמו לכך. הייעוץ שהעניק לב. יאיר נעדר מדיווח זה. צוין בו כי הוא שימש כמנהל עסקים פרטיים בענף הביטוח, יו"ר פעיל בסוכנות הביטוח דוידוף, יו"ר פעיל של פמי פרימיום ומנכ"ל עמרי סוכנות לביטוח. גם בדיון בבית המשפט העליון, שבו הועלה שמו של זינגר כמפקח, הנושא הזה לא הועלה.

עו"ד רונאל פישר בדיון בבית המשפט העליוןצילום: אמיל סלמן

חברת ב. יאיר עומדת במרכז חקירת משטרה שזכתה לשם "מעשה ניסים". כחלק מהחקירה הסמויה שניהלה המשטרה נאספו ראיות שמגבשות חשד למעורבות פלילית של ביטון עם ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל. על פי החשד, פישר מסר לו מידע מתוך חקירה סמויה שניהלה נגדו המשטרה, והגיע אליו באמצעות קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה. ביטון מואשם בעבירות של קבלת נכסים שהושגו בפשע ושיבוש מהלכי משפט בפרשת פישר. סנגוריו של פישר, עו"ד ד"ר קרן שפירא ועו"ד פרופ' רון שפירא מסרו בתגובה: "כל המפקחים השוהים בחברתו של פישר אושרו על ידי בית המשפט העליון. פישר עומד בכל תנאי המעצר, והוא אינו מקיים ואינו מתכוון לקיים כל קשר עם מעורבים בפרשה. לגופו של עניין, זינגר, בין שלל עיסוקיו, שימש לפני שבע שנים, ב–2008, יועץ עסקי של חברת ב. יאיר במשך כחצי שנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker