3.5 שנות מאסר לפקידת בנק דיסקונט שגנבה מלקוחותיה 480 אלף שקל

במשך שנים גנבה כספים לחשבונה האישי ולחשבונות בני משפחתה ומשכה מכרטיס אשראי של לקוח 226 אלף שקל ב-398 משיכות שונות ■ בנוסף למאסר בפועל נקנסה בסך 100 אלף שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה

עובדת בנק דיסקונט שגנבה מלקוחותיה 480 מיליון שקל תרצה שלוש וחצי שנות מאסר. כך פסק היום בית המשפט המחוזי בבאר שבע. בנוסף למאסר בפועל, נקנסה העובדת בסך 100 אלף שקל.

העובדת מרסל אהרון, תושבת אילת, עבדה בבנק דיסקונט למעלה מ-30 שנה. היא היתה פקידת הבנק האישית של לקוחות רבים, וטיפלה בחשבונותיהם באופן אישי הנסמך על יחסי אמון ששררו ביניהם. העבירות שביצעה נחשפו בשנת 2011, אז התברר כי במשך 6 שנים היא שלחה יד במרמה בכספי הלקוחות וגנבה מהם בדרכים שונות. בשנת 2013 הגישה נגדה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום שייחס לה עבירות של גניבה בידי מורשה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות.

סניף בנק דיסקונט
סניף בנק דיסקונטצילום: עופר וקנין

העובדת הודתה בכתב אישום מתוקן לפיו מדובר במאות רבות של עבירות שבוצעו בסכומים שנעו בין מאות שקלים לאלפים בודדים, ובהצטבר כל הסכומים מדובר במעשי גניבה בסך כולל של כ-480 אלף שקל. כך למשל, מספר כתב האישום כי אהרון הזמינה שני כרטיסי כספומט עבור שני לקוחותיה, רשמה בכזב במחשבי הבנק כי מסרה להם את הכרטיסים אולם בפועל לקחה אותם לעצמה והשתמשה בהם. בכרטיס אחד עשתה שימוש בין השנים 2005-2010, ומשכה באמצעותו בכספומטים שונים ב-398 הזדמנויות, סכום מצטבר של כ-226 אלף שקל. בכרטיס השני השתמשה ב-24 הזדמנויות ומשכה כ-11.5 אלף שקל.

בנוסף, לדברי הפרקליטות אהרון "יצרה מצג שווא לפיו הלקוחות משכו כסף מחשבונותיהם, והעבירה את הכספים שגנבה לחשבונות שונים בבנק - בין היתר לחשבונה האישי, לחשבונות רבים של בני משפחתה, חשבונות של לקוחות אחרים מהם גנבה כסף וחשבונות נוספים. כמן כן נטלה חלק מכספי הגניבה במזומן".

בדרכה לבית החדש, כלא נווה תרצהצילום: לימור אדרי

הפרקליטות טענה כי על מנת לגנוב את הכספים בסתר ולקבל במרמה את הנחת הדעת של בעלי החשבונות ושל הבנק, הזינה אהרון למחשבי הבנק, בכוונה לרמות, נתונים כוזבים - לפיהם בעלי החשבונות הפקידו כביכול את הכסף בחשבונם. הנאשמת איחסנה במחשבי הבנק מידע כוזב, עשתה פעולות במידע כך שיובאו פלטים כוזבים, גרמה לרישום כוזב במסמכי הבנק ובין היתר גם בדפי החשבון של הלקוחות.

השופט יואל עדן שכתב את פסק הדין הדגיש כי: "הנאשמת ביצעה סדרה של מאות עבירות במשך שנים. באופן מתוחכם ובדרכים שונות ביצעה מעשי גניבה ומירמה שוב ושוב". לדבריו, "במעשיה היא ניצלה הן את האמון אשר נתן בה מעסיקה, הבנק, והן את האמון שנתנו בה לקוחותיה. מדובר במאות עבירות, והנאשמת חוזרת עליהן באופנים שונים, עד להצטברן, ועד אשר תלונה הביאה לכך שמעשיה נעצרו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker