אחרי בן אליעזר ונניקשווילי: גם ג'קי בן זקן יועמד לדין בכפוף לשימוע

לאיש העסקים האשדודי מיוחסות עבירה של מרמה והפרת אמונים. לפי החשד, בן זקן עשה שימוש במידע פנים שהגיעה לאיילת אזולאי, ראשת לשכתו דאז של בן אליעזר, ורתם אותה לפעולות שניצלו לרעה את תפקידה כעובדת ציבור

אפרת נוימן

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה ביום חמישי לעורכי דינו של ג'קי בן זקן כי נשקלת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע, בגין עבירת מרמה והפרת אמונים.  

לפני כחודש הודיעה הפרקליטות כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שוקל להעמיד את בנימין (פואד) בן אליעזר לדין, בכפוף לשימוע, בחמש פרשיות שעניינן עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, ועבירות מס. בחודש יוני גם הודיעה הפרקליטות לעורכי דינם של חשודים נוספים בפרשה - אברהם נניקשוילי, רוי מוצפי, איילת אזולאי וצ'רלי יהודה - על כך שהיא שוקלת להעמידם לדין בכפוף לשימוע. 

ג'קי בן זקןצילום: עופר וקנין

בן זקן חשוד כי בכדי לקדם את ענייניה של חברת שמן, שהייתה בבעלותו ובבעלות נניקשוילי, הוא רתם את איילת אזולאי, ראשת לשכתו דאז של בן אליעזר, לפעול יחד עמו בביצוע שורה של פעולות אשר ניצלו לרעה את תפקידה כעובדת ציבור.

לפי החשד, בין היתר, עשה בן זקן שימוש במידע פנימי שהגיע אל אזולאי מתוקף תפקידה, בפניות שביצע אל חברי מועצת הנפט בכדי שתתקבל החלטה המיטיבה עם שמן. לפי הנטען, על חלק מחברי המועצה, הפעיל בן זקן לחץ פסול.

הפרקליטות טוענת כי רישיון הקידוח באתר "מד אשדוד" ניתן לחברת שמן לאחר שהפעיל בן אליעזר את קשריו כשר הממונה על מועצת הנפט, יחד עם אזולאי. השניים ביצעו פעולות לשפר את סיכויי החברה לעמוד בתנאי הסף לקבלת רישיון קידוח והפעילו לחצים, באמצעות אזולאי ויחד עם בן זקן, על חברי מועצת הנפט.

חקירת הפרשה בוצעה על ידי צוות על היחידה לחקירות הונאה של המשטרה יחד עם פקיד שומה חקירות תל-אביב ברשות המסים, בליווי עו"ד שרון כהנא ועו"ד סוזנה שור מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

פרלקליטו של בן זקן, עו"ד ירון ליפשס, מסר בתגובה: "הודעת הפרקליטות מבהירה סופית כי תיק מתן השוחד בעניינו של מר בן זקן נסגר סופית. תמוה בעינינו כי במקום להודות בכך בריש גלי, נתפרה, כאילו במיוחד למידותיו של מר בן זקן, עבירה חדשה: הפרת אמונים של עובד ציבור, על ידי מי שכלל אינו עובד ציבור.

"אנו משוכנעים כי בהליך השימוע יובהר סופית שלא היו דברים מעולם, וגם סרח העודף הזה ייעלם מן העולם. נותר לנו רק לקוות שההחלטה לסגור את התיק תתקבל לאלתר, ומר בן זקן לא ייאלץ לנהל משפט שלם לשם כך, כפי שהיה ביחס לאישום המופרך שהוגש כנגדו בעניין הדלפת הכתבה לעיתון 'כלכליסט', אשר רק בתום המשפט, במסגרת הסיכומים, הודיעה הפרקליטות כי היא חוזרת ממנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker