הפשע לא משתלם: העונש של הישראלי שהדליף את האלבום של מדונה תמורת 600 דולר

התיק הוא תוצאה של חקירה מאומצת של יחידת הסייבר בלהב 433, בפיקודו של סנ"צ מאיר חיון, תוך שיתוף פעולה עם ה-FBI

יסמין גואטה
יסמין גואטה

בית משפט השלום בת"א גזר היום (ה') 14 חודשי מאסר בפועל על עדי לדרמן שהודה והורשע בחדירה למחשבים של אנשים הקשורים לזמרת מדונה. לדרמן איתר והעתיק חלקים מיומן הפגישות של מדונה, וכן קבצי demo של שירי האלבום rebel heart לפני שפורסמו - ומכר אותם לשני לקוחות תמורת 300 דולר לעותק.

על לדרמן נגזרו גם מאסר על תנאי וקנס בסך 15 אלף שקל. השופט צחי עוזיאל שכתב את גזר הדין הורה גם על השמדת כל חומרי המחשב שנתפסו אצל לדרמן וכן אסר על הפצת עותקים מהם.

לדרמן הודה, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו, בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירות של חדירה למחשב שלא כדין, פגיעה בפרטיות והפרת זכות יוצרים בגין חדירה לחשבונות של מספר אנשים שעבדו עם מדונה ומכירת קבצי מוסיקה של מדונה שהעתיק מאותם מחשבים לשניים מלקוחותיו.

מדונה בטקס הגראמיצילום: רויטרס

בגזר הדין נקבע, כי "הקלות בביצוע עבירות מהסוג הנידון על ידי מי שניחן בכישורים בתחום, כדוגמת הנאשם, והקושי לחשוף את העבירות ואת העבריין, מחייבים תגובה עונשית הולמת בעלת מסר מרתיע ובלתי מתפשר".

התיק הוא תוצאה של חקירה מאומצת של יחידת הסייבר בלהב 433, בפיקודו של סנ"צ מאיר חיון, תוך שיתוף פעולה עם ה-FBI, והוא נוהל על ידי עורכי הדין סטיב בוארון ודורין בן ציון מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, בסיועו של ד"ר חיים ויסמונסקי, ראש תחום משפט וטכנולוגיה בפרקליטות.

בין השיקולים שהובילו לחתימה על הסדר הטיעון, כפי שהוצגו בבית המשפט, נמנים נסיבות רפואיות אישיות של הנאשם; הרצון להימנע מהרחבת מעגל הנחשפים למידע פרטי של נפגעי העבירה שנלקח ממחשביהם, שבהליך הוכחות היה מוצג בביהמ"ש, וכן קשיים ראייתיים נוספים.

את מדונה ייצג עו"ד תמיר אפורי, שותף בכיר במשרד גילת, ברקת ושות' מקבוצת ריינהולד כהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker