השופט כבוב האריך את עיכוב ההליכים בתביעה הנגזרת נגד איתן רף וגליה מאור

מדובר בתביעה הנגזרת שהוגשה כנגד הבכירים בבנק בגין הנזקים שנגרמו לבנק כתוצאה מהסיוע שבנק העניק ללקוחות שהעלימו מס בארה"ב

סיון איזסקו

שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב חאלד כבוב החליט אתמול על הארכת עיכוב ההליכים בשלושה חודשים נוספים בתיק התביעה הנגזרת נגד נושאי המשרה לשעבר בבנק לאומי ובראשם יו"ר הבנק לשעבר איתן רף ומנכ"לית הבנק לשעבר גליה מאור.

מדובר בתביעה הנגזרת שהוגשה כנגד הבכירים בבנק בגין הנזקים שנגרמו לבנק כתוצאה מהסיוע שבנק העניק ללקוחות שהעלימו מס בארה"ב - פשרה בגינה הוטלו על הבנק כנסות בהיקף של כ-1.6 מיליארד שקל וגררו הוצאות עורכי דין ורואי חשבון בעלות של כ-250 מיליון שקל.

בחודש מארס השופט חאלד כבוב החליט לעכב את ההליכים בתיק לארבעה חודשים וזאת כדי לאפשר לדירקטוריון לאומי להקים וועדת תביעות בלתי תלויה, בראשות נשיא בימ"ש השופט בדימוס אורי גורן. אולם לאחרונה לאומי פנה לבימ"ש, בשם הוועדה, בבקשה להעניק ארכה נוספת לעבודת הוועדה.

בהחלטתו כתב כבוב כי "עיון ובדיקה בבקשה ובמכתבו של הנשיא (בדימוס) גורן מלמדים כי הוועדה פעלה לפי המצופה: כאמור, הוועדה שכרה שירותים של יועצים ומומחים בתחום, הן מהארץ והן מחו"ל, שכרה שירותים של אנשי אקדמיה ואף עורכי דין מארצות הברית לצורך קבלת סקירות וחוות דעת בקשר לדין האמריקאי ולהשלכות ההליך בארה"ב. עיינתי גם במועדים שנקבעו על ידי הוועדה לכינוס לצורך התייעצויות שונות, לימוד החומר, עיבוד אותם אלפי עמודים שהובאו בפני הוועדה לפי דרישתה, שמיעת המומחים והצורך להשלים את מלאכת הבדיקה בהתאם ללוח הזמנים שהוצע על ידי הוועדה, ומצאתי לקבוע שאופן התנהלותה של וועדת התביעות עד כה משביע רצון ועולה בקנה אחד עם ציפיית ביהמ"ש שהוועדה תפעל בשקידה, במרץ ובאופן יעיל וענייני כדי לגבש את המלצתה לדירקטוריון הבנק".

גליה מאור ואיתן רףצילום: עופר וקנין

כבוב קבע כי על דירקטוריון הבנק לגבש עמדה על בסיס המלצות ועדת התביעות עד לחודש אוקטובר. נושאי המשרה לשעבר יגישו לבימ"ש תגובה להחלטת הבנק תוך 30 יום והדיון בתיק יתחדש ב-8 בדצמבר 2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום