רשת שוק העיר תובעת את מגה: "הציגה מצגים כוזבים אודות האיתנות הפיננסית"

שוק העיר שכרה ממגה 8 סניפי סופרמרקט, קנתה ממנה ציוד ורכשה באמצעותה מוצרים על מנת להנות מהתנאים שמקבלת מגה מספקיה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

רשת המזון שוק העיר הגישה הבוקר (ד') תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על סך 10 מיליון שקל כנגד מגה; מבעלי השליטה בחברה ובהם המנכ"ל דודי ויסמן, ועד למוטי קרן ודירקטורים בחברה. לפי הטענות, הנתבעים הציגו כלפי התובעת , אשר סופם הפרת הסכמי ההתקשרות עם מגה וגרימת נזקים לתובעת.  

רשת המזון שוק העיר מפעילה 9 סניפים: בחולון, רחובות, גבעת-זאב, ירושלים, אשדוד, אשקלון, וקרית-גת. היא מעסיקה כ-700 עובדים. בתביעה אשר הוגשה על ידי עורכי הדין אמיר דולב ויוני פולק ממשרד ברגרזון ושות' נטען כי מגה ושוק העיר חתמו על מזכר עקרונות במסגרתו השכירה מגה לשוק העיר, בשכירות משנה, 8 סניפי סופרמרקט, וכן מכרה לה את הציוד הקבוע הקיים בכל אחד מ-8 הסניפים, למטרה של הפעלת הסניפים ע"י שוק העיר כרשת מרכולים חדשה.

לשוק העיר ניתנה, במסגרת ההסכמים, הזכות לרכוש את המוצרים למרכולים באמצעות מגה כך שתוכל להינות מתנאי הסחר שמקבלת מגה מספקיה. שוק העיר טוענת כי שילמה למגה יותר מ-27 מיליון שקל ובנוסף השקיעה עוד עשרות מיליוני שקלים בהקמת הרשת, בנייתה וביסוסה.

סניף מגה בעירצילום: עופר וקנין

לטענת שוק העיר אשר בבעלותו ובניהולו של ירון בן צבי, בין החודשים אוגוסט לנובמבר 2014, כשנחתמו הסכמים בין הרשתות, הצהירה מגה באמצעות ויסמן וקרן כי הרשת בעלת איתנות פיננסית לקיים את התחייבויותיה. אך כעת לדבריהם, "נתברר כי ההצהרה ניתנה מן הפה ולחוץ ואין מאחוריה דבר וחצי דבר".

שוק העיר טוענת כי בחודשים האחרונים, ו, החלו ספקים שונים לסרב לספק לה מוצרים באמצעות מגה מתוך חשש כי לא יקבלו את כספם ממגה. "סירוב זה איים על המשך קיומה של התובעת. במצב דברים זה נאלצה התובעת, בלית ברירה, להתקשר במישרין עם חלק מהספקים בהסכמי סחר במסגרתם גם נדרשה להפקיד בידי ספקים אלה ערבויות ובטחונות כספיים בהיקפים משמעותיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker