סנגוריו של פישר בערעור לעליון: "מה חוששת מח"ש ששבר-הכלי המוטל לפניה עלול לבצע?"

רונאל פישר נתון במעצר כבר למעלה מחודשיים ■ בחודש שעבר לא קיבל השופט את בקשת סנגוריו של פישר לשחרר אותו לחלופת מעצר וקבע כי טיב מעשיו מלמד על המסוכנות שלו ■ סנגוריו: " הוא מוכה וחולה, בריאותו הפיזית והנפשית בשפל המדרגה"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סנגוריו של רונאל פישר, שנתון במעצר כבר למעלה מחודשיים, הגישו הבוקר (א') לבית המשפט העליון ערר על החלטת בית המשפט להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים נגדו. "וכי איזה תסריט, שבו יתממש הסיכון, משווה המדינה לנגד עיניה? האם יש מי שמאמין שרונאל פישר יציע כעת טיפול משפטי המבוסס על קשריו במשטרת ישראל? מה בדיוק חוששת מח"ש ששבר-הכלי, המוטל לפניה חסר-אונים, עלול לבצע?" נכתב בערר.

בחודש שעבר נענה השופט כרמי מוסק לבקשת המחלקה לחקירות שוטרים והאריך את מעצרו של פישר עד לתום ההליכים. השופט לא קיבל את בקשת סנגוריו של פישר לשחרר אותו לחלופת מעצר וקבע כי טיב מעשיו מלמד על המסוכנות שלו, וכי קיים חשש שהוא עלול לעבור עבירות דומות. כמו כן הביע השופט חשש כי פישר ינקוט בפעולות שונות כדי לשבש את ההליך המשפטי.

בערר שהגישו עורכי דינו, פרופ' רון שפירא ועוה"ד קרן שפירא אטינגר הם התייחסו לטענת המסוכנות של מח"ש והדגישו כי המעשים הנטענים נגד פישר מתמקדים בהשגת מידע מערן מלכה ומכירתו ללקוחות. אולם לדבריהם "מאז, מלכה הורשע וממתין לגזירת עונשו, כך שמקור המידע - אבד, וגם פישר עצמו איננו משמש עוד עורך דין, וברור אפוא שבנסיבות שנוצרו, אפילו היה נמצא מקור מידע אחר, אין עוד כל ביקוש ל'סחורה' שמח"ש טוענת שפישר מכר".

סנגוריו של פישר התייחסו גם לטיעון של מח"ש לפיה פישר "מרושת היטב בקהלים שונים" ובכך נעוץ מקור כוחו. לדבריהם כיום, שנה לאחר תחילת החקירה, שמם של פישר ומלכה נישא לגנאי בפי כל. "ברור שפישר איננו עוד מרושת היטב בקהלים שונים - ההיפך הוא הנכון: הוא מוכה וחולה, בריאותו הפיסית והנפשית בשפל המדרגה, כל רכושו, שלו ושל בני משפחתו, ניטל ממנו (בדרכים שהוא טוען בהליך אחר שהן בלתי חוקיות) ומשום כך הטענה של מח"ש כי נשקפת ממנו סכנה - איננה מתקבלת על הדעת".

סנגוריו של פישר התייחסו גם לתסקיר שירות המבחן שעל פיו החליט השופט להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים והדגישו כי:"התרשמותה של קצינת המבחן מדמותו הדמונית של פישר, כפי ששורטטה בכלי התקשורת על סמך "החלק הכללי" חסר הבסיס שבכתב האישום, מנעה ממנה מלבצע את עיקר עבודתה, כלומר, לראות את העציר שבפניה ולהתרשם ממנו באופן נטול-פניות".

לדבריהם "תסקירה איננו מתאר כהלכה את העובדה שהיא נפגשת עם אדם שהוא שבר כלי, שירד במשקלו קרוב לעשרים ק"ג מיום מעצרו, שמינון התרופות שהוא משתמש בהן השתנה פעמים תכופות במהלך המעצר, שכל כוחו, כל רכושו, קשריו האישיים ואף בריאותו – ניטלו ממנו באחת. קצינת המבחן נפלה קרבן לקריאה שטחית של מסמך רדוד: החלק הכללי של כתב האישום, ומשקראה אותו הסתפקה בפגישה חטופה עם העציר ובחיבור דו"ח פסקני, חסר-סימוכין, שאיננו מלמד על שמץ של בדיקה מקצועית".

פרופ' רון שפירא מסר הבוקר: "ההתייחסות כלפי רונאל היא מפלה - אין תקדים למעצר עד תום ההליכים במקרים דומים. המקרה של רונאל איננו חמור במאומה מן המקרים של אולמרט, הירשזון, דוד אפל, דרעי, דנקנר, הרב מצגר ואחרים, ולאמיתו של דבר הוא קל מהם בהרבה ואולם אף אחד מהם לא נעצר, אף לא ליום אחד. לעומתם רונאל נמצא במעצר כבר חודשיים וחצי. המשך מעצרו, לאחר הגשת כתב האישום, נובע מהפרה של זכויותיו להליך הוגן - אני תקווה כי בית המשפט העליון יתקן את העוול שנוצר ויורה על שחרורו".

צילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker