ביהמ"ש קיבל בקשתו של ציון קינן: אוסר על ברק כהן להטריד - גם בפייסבוק

הצו יעמוד בתוקפו עד דצמבר. בנוסף נאסר על ברק כהן מ"באים לבנקאים" להתקרב לקינן ולבנו ברדיוס של 200 מ"ר והוא חויב בהוצאות משפט של 4,500 שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית משפט השלום בתל אביב קיבל היום (ה') את בקשתו של מנכ"ל בנק הפועלים והורה על מתן צו למניעת הטרדה מאיימת נגד עו"ד ברק כהן מ"באים לבנקאים". החלטת בית המשפט היא רחבה ואוסרת על כהן "להטריד את קינן ובני משפחתו, בכך דרך ובכל מקום בין במישרין ובין בעקיפין וכן בין בעצמו וכן באמצעות אחרים, ובכלל זה על דרך של פרסום מכל מין וסוג שהוא, במדיה כתובה, ברשת האינטרנט או ברשת חברתית".

הצו יעמוד בתוקפו עד דצמבר. בנוסף נאסר על כהן להתקרב לקינן ולבנו ברדיוס של 200 מ"ר והוא חויב בהוצאות משפט של 4,500 שקל -  אותם יתרום לעמותת כפתור אדום שנלחמת בבריונות ברשת.

ציון קינןצילום: ניר קידר

בשבוע שעבר הגיש קינן לבית המשפט בקשה למתן צו לפי חוק הטרדה מאיימת. הוא ביקש מבית המשפט לאסור על כהן להטריד אותו ואת בני משפחתו בכל דרך ובכל מקום. "מזה תקופה ממושכת מטריד כהן את קינן ואת בני משפחתו, מתנכל להם, מציק להם, מסית נגדם ופוגע באופן חמור ביותר בשלוות חייהם. קינן אינו יכול להבליג עוד, הגיעה העת לשים קץ למסכת ההצקות וההטרדות ולהשיב לו ולבני משפחתו את שלוות חייהם" נכתב בבקשה.

בתצהיר שצירף לבקשה ציין קינן: "במהלך התקופה הזו הבלגתי על מעשי ההצקה וההטרדה. קיוויתי כי תגובה מאופקת כזו תגרום להפסקת המעשים. אלא התקווה הזו התבררה כתקוות שווא". עוד הוא הוסיף כי "בעקבות פוסט שפורסם לפני פחות משנה בפייסבוק, התקבלו איומים ברצח על חיי מאז אני נאלץ להסתובב עם מאבטחים". האיומים האלו אינם קשורים לבאים לבנקאים ובאחרונה גם הוגש כתב אישום נגד האדם שחשוד בהם.

שלשום בערב הגיע קינן לבית המשפט וזכה לקבלת פנים דומה לזו שקיבלה בשבוע שעבר מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח. עשרות פעילים חברתיים חיכו לו כבר בכניסה לבניין, צעדו אחריו במסדרונות בית המשפט ועד לכניסה לאולם, כשהם מטיחים בו קריאות "גנב".

השופטת אפרת בוסני שדנה בבקשה ציינה כי "אין מדובר במאבק של יחיד נגד קינן, והגם שכהן ניסה להציג את עצמו כמי שמוטרד, כוחו בהכתבת אופי המאבק בקינן ניכר. כך עולה גם מדבריו כמי שמודע היטב לכוחו: 'אני עומד כאן אחד ויחד איתי עומדים 8 מיליון יושבי הארץ'. וכך מקהל התומכים הרב ביותר שהמתין לקינן לפני ואחרי הדיון וקידם את פניו בקריאות בוז וגנאי מתלהמות".

ביום שישי האחרון קיבל בית המשפט השלום בתל אביב את בקשתה של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח והורה על מתן צו הרחקה למשך חצי שנה לפעילים החברתיים של "באים לבנקאים" ועו"ד כהן בראשם. השופטת טל לוי מתחה ביקורת נוקבת על הפעילות של הקבוצה וחייבה אותה בהוצאות משפט של 6,000 שקל. "המעשים עולים באופן מובהק כהטרדה מאיימת".

ברק כהן מסר בתגובה: "במציאות קיימים שני צווים מנוגדים. צו המצפון וצו המשטר. אנחנו והרחוב מייצגים את צו המצפון. מערכת המשפט, רשויות השלטון והבנקאים מייצגים את צו המשטר. העתיד ישפוט לאיזה צו תוקף מכריע. הפעילות נגד העושק והגזל תימשך על אפם, חולשתם וצוויהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker