"הטרדה מאיימת": ביהמ"ש קיבל את בקשתה של רקפת רוסק עמינח - צו הרחקה לחצי שנה ל"באים לבנקאים"

בבקשה שהגישה לבית המשפט פירטה רוסק עמינח אירועים בהם חברי הקבוצה הטרידו גם את בנותיה הקטינות; ברק כהן טען בדיון כי מדובר במחאה לגיטימית ולא אלימה, אך השופטת לא קיבלה את הטענה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בית המשפט השלום בתל אביב קיבל את בקשתה של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח והורה על מתן צו הרחקה למשך חצי שנה לפעילים החברתיים של "באים לבנקאים" ועו"ד ברק כהן בראשם. השופטת טל לוי מתחה ביקורת נוקבת על הפעילות של הקבוצה וחייבה אותה בהוצאות משפט של 6,000 שקל. "המעשים עולים באופן מובהק כהטרדה מאיימת". הדגישה בהחלטה.

כבר למעלה מחצי שנה שמתמודדת רוסק עמינח, כמו גם שאר מנכ"לי הבנקים עם מחאה חברתית של קבוצת הפעילים "באים לבנקאים". הפעילים נוהגים להגיע לבתיהם של הבנקאים בשעות הערב, ומוחים מול ביתם באמצעות מגפון. הם גם מתעדים את פעולות המחאה ומפרסמים את הסרטונים בעמוד פייסבוק מיוחד תחת הכותרת "באים לבנקאים".

מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינחצילום: עופר וקנין

מבחינת רוסק עמינח השיא היה כשהפעילים החלו להטריד גם את בנותיה הקטינות. כך למשל הופצו כרוזים בבית ספרה של הבת בהם נכתב כי היא אינה אשמה שאמא שלה פושעת. כהן גם הגיע לפתח בית הספר, עמד בפתח וקרא במגאפון: "רקפת גנבת, הצטרפו למאבק נגד רקפת הגנבת". ואם לא די בכך, הוא גם פרסם בעמוד הפייסבוק של הקבוצה הודעה המזמינה את הציבור לקחת חלק בטקס הסיום של הבת.

בבקשה שהגישה לבית המשפט פירטה רוסק עמינח אירועים בהם חברי הקבוצה הטרידו את בנותיה הקטינות. בתצהיר שהגישה כתבה: "בחודשים האחרונים, מאוקטובר לערך, נתונה משפחתי ובמיוחד בנותיי למתקפה חסרת רסן של קבוצה המתכנה 'באים לבנקאים'". 

היא הוסיפה כי "לאור ההטרדות הישירות של הבנות, משפחתי נאלצת לעשות שימוש בגורם מקצועי שמתריע על הגעתם של הפעילים לאזור ביתנו, על מנת שבנותיי ימנעו מיציאה מהבית או מכניסה אליו, שעה שהפעילים או מי מטעמם ממתין או אורב בחוץ, וזאת מתוך מטרה לצמצם את התחושות הקשות מההטרדה שנגרמת לבנותיי כתוצאה ממעשים אלה ועל מנת לנסות לצמצם את הנזקים הקשים שעלולים להיגרם להן בשל מעשי הפעילים".

צפו ברקפת רוסק עמינח בכניסה לבית המשפט אתמול (צילום: חדשות 2 online):

אתמול הגיעה רוסק עמינח לבית המשפט השלום בתל אביב שקיים דיון בבקשה. כהן טען בדיון כי מדובר במחאה לגיטימית ולא אלימה. אולם השופטת לא קיבלה את הטענה הזו והדגישה כי היא "נעדרת בסיס ומצטיינת בפריכותה". לדבריה "אין המדובר במילות קסם, אשר הפרחתן לחלל האוויר תטהר את הפעילות ותצבע אותה בצבעי מאבק לגיטימי תמים. פעולת מחאה גם אם אין בה שימוש בכוח פיזי אך עולה כדי השפלת האחר וביזויו, התחקות אחר אדם, בילוש אחרי האחר ומעשים שגורמים לחרדה וביוש אינם לגיטימיים. לא השימוש בכוח הזרוע הוא שיוצר לגיטימציה או דה לגיטימציה למעשים. אלימות היא גם אלימות מילולית, ביזוי, הקנטה, העלבה - קל וחומר של מי שלא מלאו לה 18 שנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker