רקפת רוסק עמינח לבית המשפט: "מטרידים אותי ואת בנותיי, משפחתי נתונה למתקפה חסרת רסן"

מנכ"לית בנק לאומי הגישה לבית המשפט בקשה בהולה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת נגד ברק כהן ופעילים חברתיים נוספים ■ כהן: "הפעילות נגד הבנקאים תימשך"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"בחודשים האחרונים, מאוקטובר לערך, נתונה משפחתי ובמיוחד בנותיי למתקפה חסרת רסן של קבוצה המתכנה 'באים לבנקאים"' כך טוענת מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, בתצהיר שהגישה לבית המשפט. רוסק עמינח הגישה לבית המשפט בקשה בהולה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת נגד הפעיל החברתי, ברק כהן, ופעילים חברתיים נוספים. הבקשה הוגשה אתמול, וצו זמני ניתן מיד. מחר תגיע רוסק-עמינח לבית המשפט השלום בתל אביב כדי להעיד בבקשה שהגישה.

כתבות נוספות ב-TheMaker

האיש שמחזיק 22 דירות עם שכר של 8,000 שקל לחודש

האזינו: שיחת הטלפון שתעלה לכם מאות שקלים בחודש

רוסק עמינח היא לא היחידה - בחודשים האחרונים נאלצים מנכ"לי הבנקים להתמודד עם מחאה לא שגרתית של כהן ושל קבוצת פעילים חברתיים נוספים שהקימו את הפרויקט "באים לבנקאים". הפעילים נוהגים להגיע לבתיהם של הבנקאים בשעות הערב, ומוחים מול ביתם באמצעות מגפון. כהן גם נוהג לתעד את פעולות המחאה שלו ומפרסם את הסרטונים בעמוד פייסבוק מיוחד תחת הכותרת "באים לבנקאים". באחרונה הוא גם הצליח לגייס מהציבור 30 אלף שקל כתרומה לצורך המשך הפעילות הזו.

רקפת רוסק עמינחצילום: מוטי מילרוד

בעמוד הפייסבוק של "באים לבנקאים" נכתב כך: "מערכת הבנקאית אינה מופשטת. יש לה פנים, שמות, כתובות, ילדים, הורים, משפחה, סביבה. אנחנו נגיע אליהם. המערכת הבנקאית פועלת כחלק ממערכת שליטה ודיכוי של רוב יושבי הארץ בידי מיעוט. אותה מערכת בנקאית אינה אנונימית. יש לה פנים ושמות. יש בה מקבלי החלטות. אותם ואותן מקבלי החלטות פועלים בשיגרה כנגד יושבי הארץ. הם קוראים להם חייבים. הם גם פועלים נגד בני משפחותינו והסובבים אותנו. עתה אנחנו נפעל נגדם, נגד בני משפחותיהם ונגד הסובבים אותם. במסגרת חוקית, אבל ללא כל חמלה. בדיוק כמותם. אנחנו באים אליהם. באים לבנקאים. היכן שהם".

בבקשה שהגישה לבית המשפט פירטה רוסק עמינח אירועים בהם חברי הקבוצה הטרידו את בנותיה הקטינות. היא הדגישה כי "לאור ההטרדות הישירות של הבנות, משפחתי נאלצת לעשות שימוש בגורם מקצועי שמתריע על הגעתם של הפעילים לאזור ביתנו, על מנת שבנותיי ימנעו מיציאה מהבית או מכניסה אליו, שעה שהפעילים או מי מטעמם ממתין או אורב בחוץ, וזאת מתוך מטרה לצמצם את התחושות הקשות מההטרדה שנגרמת לבנותיי כתוצאה ממעשים אלה ועל מנת לנסות לצמצם את הנזקים הקשים שעלולים להיגרם להן בשל מעשי הפעילים".

ברק כהן מסר: "לאחר שניסתה מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, לשחד אותי בכסף, שלחה את טיראן פרטוק לשחד את אבי שאפסיק, הגישה תלונות במשטרה, כדי שפעילות אזרחית לא אלימה תופסק נגדה. כשלא צלחו כל הניסיונות להפסקת הפעילות, בחרה לנקוט בהליך של צו הרחקה. בכל מקרה, הפעילות נגד הבנקאים תימשך - באים לבנקאים שוללים במפורש כל אלימות פיזית ואף דוחים אמירות התומכות באלימות. האמת עדיפה תמיד על כוחנות פיזית".

מבנק לאומי נמסר בתגובה לדברי כהן: "ביקורת לגיטימית מתקיימת במסגרת שיח בין לקוחות לבין ארגונים. עם זאת, פעילותו של ברק כהן מתאפיינת באלימות מילולית קשה, הפעלת איומים, הסתה ופגיעה בפרטיות ילדים. ניתן לראות כי התגובות ברשתות החברתיות לפעילות של ברק כהן מלבות שנאה ואף קוראות לרצח בנקאים, כפי שכבר קרה בישראל בעבר. מצער כי פעילות זו מטרתה אחת – לאפשר לברק כהן לחמוק מתשלום חובותיו האישיים לבנק".  

בינואר השנה הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט השלום בעיר, כתב אישום נגד כהן, בשל סטטוסים שפרסם בפייסבוק נגד רכז מודיעין במשטרה. כהן מואשם בהעלבת עובד ציבור ובהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. את כתב האישום הגיש בשם המדינה עו"ד אביעד דוויק.

כהן, פעיל חברתי רדיקלי, היה פעיל בקבוצות של אוהדי בית"ר ירושלים ובקבוצת פעילים למען הדיור הציבורי. הוא האשים את רכז המודיעין של תחנת מוריה בירושלים, אלון חמדני, בהתנכלות לפעילים ובשימוש בשיטות פסולות. בין היתר פרסם שירים בוטים שחיבר בגנותו של רכז המודיעין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker