היועמ"ש יהודה וינשטיין קבע: המשטרה תחקור התנהלות רות דוד כפרקליטת מחוז

המשטרה הציגה את ממצאי הבדיקה הראשוניים שהתקבלו בשבועות האחרונים, המניחים תשתית לחשד לביצוע עבירות פליליות ■ רות דוד חשודה - במסגרת פרשת רונאל פישר - כי הכינה את הקבלן יאיר ביטון לקראת מעצרו

יסמין גואטה
יסמין גואטה

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין קיים היום ישיבה בלשכתו בנושא בדיקת הטענות שהועלו בעניין התנהלותה של עו"ד רות דוד בעת היותה פרקליטת מחוז תל אביב. במסגרת פרשת רונאל פישר, חשודה רות דוד כי הכינה את מנכ"ל חברת ב.יאיר - הקבלן יאיר ביטון - לקראת מעצרו, האירוע אירע לאחר שסיימה את תפקידה בפרקליטות.  

בישיבה השתתפו פרקליט המדינה, שי ניצן, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, ראש האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי, ראש להב 433, ניצב רוני ריטמן, וצוות הבדיקה המיוחד שמונה בלהב 433 לבדיקת הטענות.

רות דוד בבית המשפט בירושלים, לפני שבועייםצילום: אמיל סלמן

המשטרה הציגה את ממצאי הבדיקה הראשוניים שהתקבלו בשבועות האחרונים, המניחים תשתית לחשד לביצוע עבירות פליליות. צוין כי בשלב זה לא עלו ממצאים המבססים חשד להטיות בטיפול בתיקים על ידי עו"ד רות דוד בעת מילוי תפקידה כפרקליטת מחוז.

בתום הדיון החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את המלצת פרקליט המדינה, המשנה ליועמ"ש וראש האגף לחקירות ולמודיעין ולפתוח בחקירת משטרה לבירור החשדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום