ההוצאות של מערכת בתי המשפט: 1,000 שקל בשבוע לבדיקת דואר של נשיא העליון, 18 אלף שקל להופעה של צמד הפרברים

לבקשת התנועה לחופש המידע, העבירה מערכת בתי המשפט את הנתונים בדבר הוצאות על ספקים ב–2014 ■ שופטים שפורשים מקבלים קורס הכנה לפרישה ומנהלים ונשיאים מקבלים אימון ב–50 אלף שקל בשנה

אפרת נוימן

כ–30 שופטים פרשו ממערכת המשפט ב–2014, וכדי לאפשר להם נחיתה רכה מחוץ לאולם המשפט, הם מקבלים "קורס הכנה לפרישה עבור שופטים". לפי הנתונים של הוצאות מערכת בתי המשפט לספקים, שניתנו לבקשת התנועה לחופש המידע, את הקורס מעבירה עירית רגב - בעלות שנתית של 33 אלף שקל.

הקורס מוצע לכל שופט שפורש ומתקיים פעם בשנה לכל השופטים שעתידים לפרוש באותה השנה. מדובר אמנם בהתקשרות חדשה שתחל החודש, אך הקורס הראשון מוצע גם לאותם שופטים שפרשו בשנה החולפת. ממערכת בתי המשפט נמסר כי מדובר בקורס הנהוג במקומות עבודה רבים ונועד לתת כלי עבודה לשופטים פורשים אחרי עשרות שנות עבודה.

דיון בבית המשפט העליון, בפברוארצילום: נועם מושקוביץ

בכלל, שירותי ייעוץ ואימון נחשבים למקובלים במערכת בתי המשפט. כך למשל, עבור שירותי ייעוץ לנשיא בית המשפט עליון בנושא תקשורת שולמו כ–3,100 שקל בשנה לענת פלג ולמשרד קמיר בכר. עבור "אימון מנהלים ונשיאים במערכת בתי המשפט" ל–2015 שולמו כ–50 אלף שקל בדצמבר 2014.

מועמדים לשפיטה עוברים קורס הערכה שאותו מלווים פסיכולוגים ארגוניים, בהם סיימון גבעולי (22.5 אלף שקל). שלוש הרצאות ושלוש סדנאות בסגנון טד לכנס מדריכים עלו כ–12.5 אלף שקל. מדובר בכנס מדריכים פנים־ארגוניים,ל–80 עובדי המערכת.

השופטים שפרשו גם זכו לאירועי פרישה ממקום עבודתם. בדרך כלל, מדובר בכיבוד שעלה 1,000–5,000 שקל מחברות קייטרינג למיניהן, מאפיות, ומלונות דן וישרוטל. במקרה של הנשיאה בלהה גילאור מבית המשפט המחוזי בחיפה, שנערך לה טקס פרישה יחד עם סגן הנשיא אילן שיף והשופטת צילה קינן, עלה הכיבוד לאירוע 8,500 שקל (מלונות דן). הכיבוד למסיבת הפרישה של הנשיא אשר גרוניס שהתקיים בבית המשפט העליון, והגיע מקייטרינג זן ארומה, עלה 5,500 שקל בלבד. מהנהלת בתי המשפט נמסר כי את רוב הסכום שילמו השופטים למעט תקציב זה. ציור הדיוקן של גרוניס, על ידי הצייר והפסל אשר רפפורט עלה 35 אלף שקל.

לדואר ישראל שולמו בשנה 47 אלף שקל בשנה עבור בידוק בטחוני (שיקוף) לדואר הממוען לנשיא בית משפט העליון. השתתפות בהוצאות החשמל בביתו הפרטי של גרוניס עלתה 8,500 שקל בשנה. מהנהלת בתי המשפט נמסר כי השיקוף הוא חלק מצורכי האבטחה, כמו גם תשלום חשבון החשמל שאינו החשבון הפרטי בבית.

טיסה של שופט בית משפט העליון יורם דנציגר להשתתפות בכנס בינלאומי של בתי הדין לחוקה, שהתקיים בדרום קוריאה בסוף ספטמבר 2014 עלתה 4,023 דולר (13.8 אלף שקל). לפי מחירי טיסות לקוריאה מדובר במחלקת עסקים. הלינה הוזמנה דרך המארגנים והשופט קיבל מעבר לכך החזר הוצאות של 2,818 שקל.

מבקריו של חדר הכושר בבית המשפט העליון, שנפתח ב–2009, מקבלים אפשרות להדרכה בחדר הכושר שעלותה השנתית היתה כ–110 אלף שקל בשנה (הוצאה קבועה עבור המדריך).חדר הכושר משמש את כלל עובדי מחוז ירושלים (עליון, מחוזי, שלום, עבודה).

בצד האמנותי, שופטי ישראל זכו ב–2014 לראות בתיאטרון הקאמרי את ההצגה אמא קוראז' בעלות של 50 אלף שקל. אירוע סיום שנת המשפט לעובדי מחוז חיפה עלה 33 אלף שקל, והקרנת ההצגה "שאף אחד לא ישמע" עלתה 13.6 אלף שקל. צמד הפרברים הופיעו בעלות של כ–18 אלף שקל , בהשתלמות כנס נשיאים וסגני נשיאים המהווה גם אירוע פרידה מנשיאים שפרשו בשנה החולפת.

גם ילדי עובדי מערכת בתי המשפט לא קופחו, וזכו לאירוע בני/בנות מצווה בעלות של כ–60 אלף שקל. מדובר ביום כיף שהשתתפו בו 400 איש. האירוע התקיים בירושלים וכלל הסעות מכל הארץ, כיבוד, פעילות שטח וארוחת צהריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker