מירון נאמן, בכיר לשעבר במגזר העסקי בישראל, חשוד בפרשת UBS שוויץ

נאמן, שהיה נציג ״קליניקה און״ ברומניה, חשוד בעבירות הלבנת הון ושוחרר בערבות של יותר ממיליון שקל

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

רשות המסים עצרה חשוד נוסף ב, הפעם בעבירה של עזרה לאחר להשמיט הכנסות תוך שימוש במרמה ובעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

מדובר במירון-ארנסט נאמן, בן 69, אשר מהבקשה בהסכמה בבית משפט השלום בחיפה לשחרורו בערבות, עולה כי היה מנהל בחברת "און קליניק" ברומניה שבעלי השליטה בה היו אבישר ובוריס וייסמן אשר חשודים בהשמטת הכנסות של עשרות מיליוני יורו.

בין השנים 2010-2006 שימש נאמן כנציג הבעלים ברומניה ובארצות נוספות. לפני שהגיע לאון קליניק היה נאמן מנכ"ל חברת המזרנים אירופלקס ישראל, מנכ"ל השקם וב-1998 פרש מתפקיד סמנכ"ל בזק. לפי הבקשה, בקרוב הפרקליטות צריכה להגיע להחלטה בנוגע להליכים כנגדו.

צילום: בלומברג

לאחר מעצרו של מירון לפני כחצי שנה בתחנת משטרה על ידי יחידת החקירות של מס הכנסה בחיפה והצפון, היו התפתחויות נוספות בחקירה שהצריכו ערבויות משמעותיות יותר. הוא הסכים השבוע לערבות בנקאית של 400 אלף שקל, ערבות עצמית של 200 אלף שקל וערבות צד ג' של חצי מיליון שקל - בנוסף להגבלות אחרות.

לפני כשנה החלה רשות המסים במעצרים של ישראלים שמחזיקים בחשבונות בלתי מדווחים בבנק UBS שוויץ, לאחר שהתגלתה "רשימה שחורה" במחשבו של יועץ השקעות בבנק - ישראלי לשעבר בשם .

בנוסף, נעצרו ושוחררו בערבות אבישר ובוריס וייסמן  אב ובנו שניהלו בעבר בישראל את רשת המרפאות "קליניקה און" וכיום הם בעלי רשת מרפאות בחו"ל המונה כ-60 מרפאות. לטענת רשות המסים, היקף פעילות המרפאות הרשומות במקלטי מס בפנמה ובאיי הבתולה הבריטיים הנו כ-40 מיליון יורו "תוך הסתרת הניהול והשליטה המתבצעים מישראל".

על פי החשד, רווחי הפעילות של המרפאות הועברו לשניים, הופקדו בחשבונות בנק סודיים שלהם בבנק UBS בשוויץ ולא דווחו לרשויות המס בישראל. במסגרת החקירה, נעצר גם רו"ח אמיר שטרן, תושב רמת השרון, המשמש חשב ומנהל הכספים של רשת המרפאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker