הפרקליטים שובתים - המדינה לא הגנה על החלטת נתניהו בנוגע לחוב של ערוץ 10

המדינה גם לא ביקשה הארכה למועד הגשת התגובה שמסתיים היום

נתי טוקר

מכה לראש הממשלה בנימין נתניהו: המדינה לא תגן עליו בהחלטתו להשית על ערוץ 10 חוב של 16.8 מיליון שקל. הסיבה: שביתת הפרקליטים. המדינה גם לא ביקשה הארכה למועד הגשת התגובה – שמסתיים היום.

מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה היתה אמורה להגיש עד היום תגובה לעתירה בבג"ץ של ערוץ 10. כפי שפורסם ב-TheMarker, טרם גובשה עמדה במחלקת הגב"צים וזאת משום שאף גורם רשמי לא ראה את המסמך הרשמי של ההחלטה.

ואולם המדינה השיבה לבג"ץ כי לא תגיש תגובה וגם לא הארכה למועד – וזאת בשל שביתת הפרקליטים. המשמעות היא שבג"ץ עשוי להכריע בסוגיה ללא עמדת ההגנה, ולצדד בעמדת ערוץ 10 לבטל את החוב שהשית נתניהו. במקרה כזה הנושא יחזור לשולחנו של שר האוצר הנוכחי, משה כחלון.

הפגנת תמיכה בערוץ 10 , דצמבר 2014צילום: מוטי מילרוד

בינתיים, בעלי ערוץ 10 מקיימים מגעים מתקדמים עם קבוצת RGE ומול בנק לאומי, שמעניק את הערבות לערוץ. העסקה בין הצדדים, אם תיסגר, צריכה להיות היום או מחר. העובדה שהמדינה לא מגנה כרגע על החלטת נתניהו עשויה לשפר את הסיכויים שהעסקה אכן תיסגר.

הרקע לשביתה הוא המשבר במשרד המשפטים בעקבות הקמת נציבות הביקורת על הפרקליטות, בראשות השופטת בדימוס הילה גרסטל. במוקד המשבר נמצאות הסמכויות שניתנו לנציבות לבדוק תלונות פרטניות נגד פרקליטים.

בחודשים האחרונים כבר ניתנו בבתי המשפט פסקי דין בהעדר הגנה על רקע שביתת הפרקליטים אם כי לפחות באחד המקרים, פסק הדין בוטל לאחר הגשת בקשה של הפרקליטות אשר נדרשה בהחלטה להגיש כתב הגנה בתוך שבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker