כנס עורכי הדין

"דרעי נבחר כי למצביעי ש"ס יש קוד אתי אחר. זה לא היה קורה עם הירשזון"

עו"ד אלי זהר: "אחרי ריצוי העונש דרעי רשאי לבחור ולהיבחר"

יסמין גואטה
יסמין גואטה

"האם אנחנו רוצים בממשלת ישראל אדם שהוא בעל הרשעה פלילית שיש עמה קלון? אלוהים ישמור מה אנחנו משדרים לחברה הישראלית. אדם שהורשע בעבירה שיש עמה קלון אין לו מקום בממשלת ישראל", כך התייחס היום (ב') פרופ' עמנואל גרוס בכנס עורכי הדין באילת למינוי של אריה דרעי למשרד הכלכלה.

עו"ד אלי זהר יצא להגנתו של דרעי: "אני חושב שהחברה הישראלית איבדה את חזקת החפות ואת הקביעה שאדם שילם את חובו לחברה. זה הסדר החברתי שאנחנו קבענו אדם הוא חף מפשע עד שמוכיחים את אשמתו. אדם מרצה עונשו, ואחרי שתמה תקופת ההתייחסות בדרך שבה מתייחסים לעבירתו, הוא הופך להיות אזרח ככל אזרח אחר ורשאי לבחור ולהיבחר.

זהר הוסיף כי "אם למישהו זה מפריע, שלא יצביע עבור אריה דרעי בבחירות. אבל אם הוא נבחר כדת וכדין, אין שום סיבה שלא יקבל כל תפקיד שקשור בעובדה שהוא חבר כנסת. כל האמירות והדיבורים והרמזים חייבים להיפסק משום שאנחנו פוגעים באושיות של קיומנו כחברה דמוקרטית".

אריה דרעיצילום: אוליבייה פיטוסי

עו"ד מוריאל מטלון ממשרד גורניצקי היה חריף יותר בביקורתו: "בוא נניח שאברהם הירשזון יבקש לחזור לפוליטיקה או משה קצב שיסיים את ריצוי עונשו, האם היה עולה על דעתנו שיחזור לחיים הפוליטיים? אין צורך בשינוי החוק. יש נורמות. הסיבה שדרעי נבחר מחדש הוא משום שהמחנה שהוא נמנה עליו יש לו קוד אתי אחר. הבעיה היא שיש לנו בארץ מחנה אחד שמתנהג לפי קוד מסוים ומחנה אחר שמתנהג לפי קוד אחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker