תביעה: "איסתא השכירה מקלט שבבעלותה למכון ליווי"

דיירי בית קליפורניה בתל אביב, שבבעלות איסתא, הגישו באחרונה תביעה בסך חצי מיליון שקל לבית המשפט ■ איסתא: "התביעה נועדה לקדם אינטרסים כלכליים של התובעים"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת איסתא השכירה את המקלט בבית קליפורניה בתל אביב שבבעלותה למכון ספא. כעת טוענים דיירי הבניין שבאחרונה התברר להם, להפתעתם, כי "הספא הזה הוא, בעצם מכון ליווי - אכסנייה למתן שירותי מין תמורת תשלום" - כך עולה מתביעה בסך חצי מיליון שקל שהגישו באחרונה חלק מהדיירים לבית משפט השלום בתל אביב.

בנוסף טוענים דיירי הבניין כי איסתא נתנה למסעדת דיקסי בבניין ולמנהל שלה, השף חיים כהן, "היתר לביצוע עבירות על חוקי התכנון והבנייה, וגרימת מטרדים קשים, שהפכו את הבניין ממבנה מפואר ומבוקש לבניין מוזנח".

לדבריהם, המבואה לבניין, הלובי ורחבת הכניסה הפכו בפועל למסעדה אחת גדולה שמפיצה ריחות, גורמת לרעשים, מזהמת בפסולת את שטח הבניין ואת רשות הרבים ופוגעת פגיעה קשה באיכות הסביבה ובביטחון הדיירים בבניין ובמבקריו.

מסעדת פילדלפיה בבית קליפורניהצילום: ערן לאור

באמצעות עורכי הדין אלון לוין ומשה שמיר ממשרד עוה"ד לוין, שמיר, כוחן טוענים הדיירים כי איסתא שמה לה למטרה להשתלט באופן דורסני וכוחני על הרכוש המשותף בבניין. זאת לטענתם על מנת לשלשל כספים ולגרוף רווחים לכיסיהם שלא כדין.

על פי התביעה השתלטה איסתא על הבניין, בין היתר באמצעות ועד הבניין, תוך קבלת החלטות שמשרתות רק את האינטרסים הצרים שלה ועל חשבון יתר בעלי הזכויות בבניין, ותוך פגיעה מתמשכת בהם. "איסתא לא בחלה באמצעים לשם הגשמת מטרתה, ובכלל זה ביצעה עבירות על חוקי התכנון והבנייה לרבות סיכון חיי אדם", נכתב בתביעה. כך למשל, ציינו הדיירים כי איסתא ודיקסי חסמו את פתח יציאת החירום של מקלט המצוי בבניין, והפעילו חניון תת-קרקעי ללא רישיון עסק.

עו"ד עפר שחל מסר בשם איסתא: "התביעה נועדה לקדם אינטרסים כלכליים של התובעים שעה שאיסתא מקדמת תוספת זכויות משמעותית על גג בניין אשר בבעלותה. הטענות שמשורבבות בתביעה זו אינן חדשות, מרביתן מיום הקמת הבניין, והן נדחו באסיפת כל בעלי הזכויות שהתקיימה באחרונה בבית קליפורניה. קודם לכן נדחו התביעות בפני רשויות התכנון וכעת מנסה התובעת למחזר אותן מחדש. בטוחני שכאשר יתבררו העובדות, בית המשפט ידחה את התביעה במלואה וניתן לכך כבר איתות בהחלטה שנתנה כבוד השופטת טל, שבה דרשה מהתובעים הבהרות וקבעה כי לכאורה אין בטענותיהם כל עילה המצדיקה סעד זמני כפי שביקשו."

בשם דיקסי מסר עו"ד עפר שחל: "מדובר בתביעת סרק, שאין לה כל בסיס במציאות. דיקסי פועלת במתחם בית קליפורניה כבר למעלה מ-21 שנה, דיקסי פועלת כמובן, על פי כל דין ומחזיקה בכל האישורים וההיתרים הנדרשים לצורך הפעלת המסעדה. הטענות אשר מועלות בתביעה הועלו רק לפני מספר חודשים על ידי התובעת למול עיריית תל אביב בתהליך שיגרתי של חידוש הרישוי של דיקסי. הטענות נדחו במלואן וכעת הן מוגשות שוב לבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker