מח"ש: חושדים שההתעלפות של עו"ד בלום-דוד מבוימת; מעצרה הוארך ב-3 ימים

בלום-דוד, שכיהנה כפרקליטת מחוז ת"א, נתונה במעצר מאז יום שלישי ■ היא חשודה בתיווך לשוחד ובמעורבות בעבירות יחד עם עו"ד רונאל פישר

יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה

פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות בלום-דוד, התעלפה הבוקר (ו') בכניסה לבית המשפט השלום בירושלים, בזמן שהמשטרה הביאה אותה לדיון בהארכת מעצרה. היא פונתה לבית חולים שערי צדק בעיר. בלום-דוד נתונה במעצר מיום שלישי האחרון. בדיון שנערך כמה שעות לאחר האירוע, האריכו השופטים את מעצרה בשלושה ימים. בהמשך שוחרר מבית החולים והוחזרה למעצר.

במהלך הדיון בבית המשפט טען נציג מח"ש כי ישנו חשד שבלום-דוד ביימה את ההתעלפות וניסתה לסכל את הארכת מעצרה, כפי שככל הנראה ייעצה בעבר לחשודים אחרים. בלום-דוד חשודה בתיווך לשוחד ובמעורבות בעבירות יחד עם עו"ד רונאל פישר.

בלום-דוד הצטרפה למשרדו של פישר לאחר פרישתה מהפרקליטות, אבל הקשרים ביניהם היו הדוקים עוד קודם לכן. חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים בודקים גם את פעילותה של בלום-דוד בתקופת כהונתה כפרקליטת מחוז ואף חקרו את קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה בנושא. ביום רביעי האחרון הוארך מעצרה בשלושה ימים בהסכמת סניגורה עו"ד יאיר גולן, שטען בדיון כי היא כופרת בכל החשדות נגדה.

בלום-דוד בבית המשפטצילום: אמיל סלמן

עם  היוודע דבר מעצרה הפיץ פרקליט המדינה, שי ניצן, איגרת לכל עובדי הפרקליטות ובה התייחס לפרשה. "ודאי שמעתם את דבר חקירתה ומעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, הממלא את מהדורות החדשות והרשתות", כתב לפרקליטים. "ברי כי אינני יכול לפרט באשר לחקירה, אולם מצאתי לנכון לפנות אליכם נוכח התפתחות זו. אני ער לכך שאצל רבים מאיתנו מדובר בטלטלה של ממש. חקירתו ומעצרו של פרקליט לשעבר, ודאי בכיר כל כך, הינם אירוע חסר תקדים".

ניצן הוסיף: "אני משוכנע שלמרות האירוע הקשה כולנו נמשיך לפעול בדרכנו מימים ימימה, ברוח ערכי שלטון החוק והאינטרס הציבורי, בהגינות, יושרה ומקצועיות. מאז ומתמיד האמנו כי כולם שווים בפני החוק. לאור עקרון יסודי זה פעלנו עד היום וכך נמשיך תמיד".

גם עו"ד פישר התעלף בחקירתו הראשונה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), עם מעצרו בחודש יולי האחרון. הוא הובהל אז לבית החולים הדסה עין כרם ואושפז שם. לאחר מכן הוא שוחרר למעצר בבית. בדיון בהארכת מעצרו, אמרה אז בלום-דוד, שעוד ייצגה אותו בשלב זה, כי חקירת מח"ש נועדה לשבור את רוחו.

פישר עצמו אמר בדיון אז: "אני מבין שיש לי אויבים אין סוף ובצדק, ניצחתי בכמה תיקים ופגעתי בכמה אנשים ויש חוקר במח"ש שיש לי קרב דמים איתו. החוקר לא מציג לי שאלות אלא מספר סיפור עם המון המון המון פרטים, אין קץ של עובדות ושואל אותי מה יש לי לומר על זה. אני משיב לו... ומבקש שיסביר מה הוא שואל ואז הוא משיב שאני מתחכם ולא עונה. אז הוא מטעה אותי והוא לא אומר עובדות שכבר אמר".

פישר הוסיף אז: "אם המטרה שאתמודד עד סוף ימי חיי עם כל האויבים האלה שמנצלים את המצב, אז עשרה ימים לא מספיקים וצריך יותר. אך איני חושב שזה העניין, העניין האמיתי, אני חושב, שאדם כמוני שנמצא בסיטואציה שבה אני נמצא, לחשוב שעכשיו הוא יפעל כדי לשבש חקירה או לעשות דברים שאסור, זה לא הגיוני. אם אני נמצא בסיטואציה שאני נמצא בה אז מה, אני אפעל בצורה עבריינית? זה לא מתקבל על הדעת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker