עורכת הדין של רונאל פישר: "הוא לא התקלח והחליף בגדים כבר תשעה ימים"

מעצרו של פישר הוארך בחמישה ימים; עו"ד קרן שפירא: "לא קיבל חבילות שהועברו אליו על ידי בני משפחתו" ■ שב"ס: "לעצור מקלחת בתאו"

יסמין גואטה
יסמין גואטה

בית המשפט השלום בירושלים האריך את מעצרו של עו"ד רונאל פישר בחמישה ימים נוספים בהסכמת עורכת דינו. גם מעצרו של קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, הוארך בחמישה ימים בהסכמת סניגוריו.

במהלך הדיון בהארכת מעצרו של פישר טענה עורכת דינו, קרן שפירא, כי למרות החלטת בית המשפט, פישר לא קיבל חבילות שהועברו אליו על ידי בני משפחתו.

"כמו שרואים פישר נמצא באותם בגדים שהוא נעצר כבר תשעה ימים ואני לא רוצה להכביר במילים על הדבר הזה שלא מתאפשר לו להתקלח ולהחליף בגדים בתנאי מעצר. מדובר אולי בעציר המפורסם ביותר במדינה. כדי להיכנס אליו אין צורך להציג תעודת זהות שלו", אמרה עו"ד שפירא, "לא יכול להיות שאובדן החבילות הוא מקרי בלבד והתעלמות מהחלטת בית המשפט היא יותר ממקוממת". היא ביקשה מבית המשפט לתת צו שיופנה ישירות למנהל הכלא.

רונאל פישר, בהארכת מעצרצילום: אמיל סלמן

השופטת ג'ויה סקפא שפירא התייחסה לטענות האלה הורתה לשבס להעביר לפישר את החבילות מבני משפחתו וכן דרשה ממנהל מתקן הכליאה להשיב לטענות.

אתמול בערב הפיץ פרקליט המדינה, שי ניצן איגרת לכל עובדי הפרקליטות בה התייחס לדבר מעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות בלום-דוד. "ודאי שמעתם את דבר חקירתה ומעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, הממלא את מהדורות החדשות והרשתות". כתב לפרקליטים "ברי כי אינני יכול לפרט באשר לחקירה, אולם מצאתי לנכון לפנות אליכם נוכח התפתחות זו. אני ער לכך שאצל רבים מאיתנו מדובר בטלטלה של ממש. חקירתו ומעצרו של פרקליט לשעבר, וודאי בכיר כל כך, הינם אירוע חסר תקדים".

"אני משוכנע שלמרות האירוע הקשה כולנו נמשיך לפעול בדרכנו מימים ימימה, ברוח ערכי שלטון החוק והאינטרס הציבורי, בהגינות, יושרה ומקצועיות. מאז ומתמיד האמנו כי כולם שווים בפני החוק.  לאור עקרון יסודי זה פעלנו עד היום וכך נמשיך תמיד".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "בעקבות דבריה של עורכת דינו של פישר בדיון, הוציא שירות בתי הסוהר הבהרה שגם הוגשה לבית המשפט: 'בעקבות הטענות שהועלו בהארכת המעצר, בגין מחסור בבגדים לעצור רונאל פישר, נבקש להדגיש כי ברשות העצור בגדים וחפצים אישיים אותם הכניס עם מעצרו וכן נופקו לו ציוד, פרטי לבוש נוספים ובגדים תחתונים ע"י שב"ס. כמו כן לעצור מקלחת בתאו'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker