מדגם: 82% מהנבחנים בפעם הראשונה עברו את בחינות לשכת עורכי הדין

המדגם נערך בידי חברת ההדרכה המשפטית מחשבות בקרב יותר מ-70% מהנבחנים ■ 2,700 בוגרים חדשים של לימודי משפטים נבחנו ביום רביעי בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין ■ מנכ"ל מחשבות: "הבחינה היתה ברמת קושי בינונית, אנחנו משוכנעים ששאלה אחת תיפסל"

אפרת נוימן

שיעור הנבחנים שעברו את בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין שנערכו ביום רביעי האחרון הוא 82%, בקרב אלה שנבחנים בפעם הראשונה - כך לפי המדגם הממוחשב שעורכת חברת ההדרכה המשפטית מחשבות. שיעור המעבר מבין הנבחנים בפעם השנייה ואילך הוא 48%, וסך הכל הציון הממוצע הוא 68.

מדובר בתוצאות דומות למדי לאלה שהיו בפועל לפני שנה, במועד מאי 2014, שבו עברו את הבחינה 83% מקרב אלה שנבחנו בפעם הראשונה (73% מכלל הנבחנים) והציון הממוצע היה 70.6.

יותר מ-70% מהנבחנים השתתפו במדגם. לרשותם עמדה מערכת מקוונת שאליה הם הזינו את התשובות שכתבו בבחינה האמריקאית, וקיבלו את ציון הבחינה המשוער שלהם. 
בשנים קודמות הצליח המדגם לנבא את התוצאות האמיתיות בקירוב, אם כי לא במדויק.

בחינות ללשכת עורכי הדין צילום: אוליבייה פיטוסי

במחשבות מציינים כי הבחינה היתה ברמת קושי בינונית עם לא מעט שאלות פינתיות. עו"ד אפי דלומי, מנכ"ל מחשבות, ציין כי הוא משוכנע ששאלה אחת תיפסל על ידי הוועדה הבוחנת, ולגבי מספר שאלות נוספות ניתן יהיה להגיש השגות.

2,700 בוגרי לימודי משפטים נבחנו ביום רביעי במשך ארבע שעות בבנייני האומה בירושלים. שאלון המבחן כלל 100 שאלות רבות ברירה, ושלוש שאלות פתוחות (שמתוכן יש לבחור אחת) - שהוכנסו למבחן לראשונה. על השאלה הפתוחה לא ניתן ניקוד אך נמסר כי ההערכה שתינתן עליה תהווה פרמטר נוסף בידי הבוחנים במבחן הכולל בעל פה שייערך במועד שלאחר הבחינה שבכתב.

בשאלה הפתוחה, שלפתרונה הוקצה חצי שעה, היתה בחירה בין ניסוח בקשה לגביית עדות לאלתר, ניסוח הסכם שכירות בן עשרה סעיפים לדירה או ניסוח בקשה למתן צו ביניים לבית משפט לעניינים מינהליים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker