שני קבלני עפר ותשתיות הורשעו בעבירות מס בסך 120 מיליון שקל

שני הנאשמים הורשעו בעבירות מס ובסחיטה באיומים של ראש מועצת עמק חפר ומפקח בנייה במועצה "הפעם ויתרנו לך, פעם הבאה תקבל ישר כדור בראש"

יסמין גואטה
יסמין גואטה

בית המשפט השלום בתל אביב הרשיע בסוף השבוע (ה') את האחים ג'קי שבירו (מור) מאבן יהודה ואבנר שפיר מנתניה, קבלני עבודות עפר ותשתיות בביצוע שורה ארוכה של עבירות מס בהיקף של כ-120 מיליון שקל ובעבירות של סחיטה באיומים נגד ראש מועצה אזורית עמק חפר ומפקח בנייה במועצה.

"לאחר דיון נרחב בעדויות עדי התביעה כשלמולם עדויות הנאשמים, תוך בחינת המהימנות ואמינות הגרסאות שמסרו והשתלבותן בראיות האחרות ובכלל זה מסמכים חשבונאיים, מסמכי בנק, שיחות שהוקלטו במסגרת האזנת סתר, ותוצרים של עיקוב סמוי, הגעתי למסקנה כי עמדת המאשימה הוכחה מעל ומעבר לכל ספק סביר". קבעה השופטת דניאלה שריזלי.

צילום: יש עתיד

על פי הכרעת הדין האחים הוציאו חשבוניות פיקטיביות, בסכום כולל של לפחות כ-85 מיליון שקל, במטרה לסייע לאחרים להתחמק ממס מבלי שבוצעו העסקאות שפורטו בהן. סכומי המע"מ, שגבו האחים מלקוחותיהם בגין החשבוניות הפיקטיביות, היו בסך של כ-14 מיליון שקל ועמלות נוספות, שולשלו לכיסיהם. ואם לא די בכך, הם גם ניכו תשומות שלא כדין ודרשו הוצאות כוזבות בדוחות למס הכנסה, בסכום כולל של למעלה מ-20 מיליון שקל.

בנוסף, התברר כי האחים הסתירו במחסן הצמוד לדירת מגוריה של אימם המנוחה ברמת אביב, מסמכים של החברות שפעלו באמצעותן, שמבדיקתם התברר כי הנפיקו חשבוניות בסכומים של כ-350 מיליון שקל, בעוד שבפועל הם דיווחו לרשות המסים על עסקאות בסך של כ-50 מיליון שקל בלבד. שבירו (מור) הורשע גם בהעלמת הכנסות בסכום של כמיליון שקל, בגין השכרת נכסים שונים.

השניים הורשעו בשורה של עבירות מס, כגון: הוצאת חשבוניות פיקטיביות, ניכוי מס תשומות שלא כדין, דרישת הוצאות כוזבות בדוחות מס הכנסה, השמטת הכנסות מהשכרת נכסים וכן בעבירות של סחיטה באיומים ושיבוש מהלכי משפט. לפי כתב האישום, בשנים 2007 – 2012 ביצעו הנאשמים את עבירות המס המיוחסות להם תוך שימוש, בין היתר, בחברות שונות (דליס 2001, י.ש. המובילים, א.ד. נתיבי המרכז) הרשומות על שמם ועל שם אנשי קש אחרים.

בנוסף, הם הורשעו גם בעבירות של סחיטה באיומים לאחר שאיימו לפגוע ברני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר ובדניאל אלעל, מפקח בנייה במועצה, שפעלו לאכיפת צו הריסה מינהלי, שהוצא למבנה במושב בורגתא, ששבירו (מור) ביצע בו עבודות בנייה ללא היתר כדין. שבירו (מור) איים על דניאל אלעל ואמר לו "הפעם ויתרנו לך, פעם הבאה תקבל ישר כדור בראש".

על פי הכרעת הדין, האחים גם התפרצו לישיבת המועצה, כשאקדחו של שבירו (מור) גלוי על מותנו והוא צועק ומקלל את ראש המועצה וכשהתבקש לצאת מהאולם הוא איים על ראש המועצה ואמר לו כי אם ייהרס הנכס - "יישפך פה דם". שבירו (מור) הורשע גם בסחיטה באיומים של אדם שהיה חייב לו כספים ופשט רגל וגם בעבירות של שיבוש הליכי משפט, לאחר שיצר קשר טלפוני מבית המעצר עם שניים מעדי התביעה, בשעה שהיה עצור עד תום ההליכים.

עו"ד רבקה פיינר ועילית פאלוך מהמחלקה המשפטית ברשות המסים, ייצגו את המדינה בתיק בנוגע לעבירות המס ועו"ד כנרת מור מפרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי) ייצגה את המדינה בעבירות על חוק העונשין. החקירה נוהלה על ידי יחידת יהלום, חקירות מע"מ חיפה ויחידת יעדים ברשות להב 433 - יאל"כ.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום