שוחד, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מתחום טוהר המידות: רונאל פישר שוב במעצר

עו"ד נעצר הבוקר בעקבות התפתחות בחקירה ונחקר במשרדי היחידה למחלקה ליחידת שוטרים ■ בנוסף לפישר נעצרו קצין משטרה ביחידת להב 433 לשעבר וחשודה נוספת

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עו"ד רונאל פישר נעצר הבוקר פעם נוספת על ידי חוקרי היחידה למחלקה ליחידת שוטרים, בעקבות התפתחות בחקירה ונחקר משעות הבוקר במשרדי היחידה. בנוסף אליו נעצרו שני חשודים נוספים: קצין משטרה ביחידת להב 433 לשעבר ששמו אסור לפרסום וחשודה נוספת. השלושה חשודים בתיווך לשוחד, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מתחום טוהר המידות ובהתאם להתפתחות החקירה יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

בית משפט השלום בירושלים האריך הערב את מעצרו של קצין המשטרה לשעבר בחמישה ימים. דיון בבקשה להאריך את מעצרו של פישר ושל החשודה הנוספת בפרשה יתקיים מחר בבוקר בבית משפט השלום בירושלים. סניגורו של הקצין, עו"ד דב גלעד כהן, סירב להגיב.

בינואר הודיעה המחלקה לחקירות שוטרים לפישר שבכוונתה להעמידו לדין בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט. במח"ש החליטו להעמידו לדין בשתי פרשיות: פרשת אלון חסן ופרשת אילן מכלוף. במקביל להחלטה להגשת כתב אישום בשני המקרים הללו, במח"ש טוענים שיש עוד פרשיות שנחקרות ומתנהלות נגד פישר.

רונאל פישר בבית המשפטצילום: אוליבייה פיטוסי

בפרשת חסן, כתב האישום עשוי להתייחס לתקופה בה פישר העניק שירותים משפטיים לאלון חסן, שכיהן כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. על פי החשד, פישר תיווך בכספי שוחד בכך שדרש וקיבל סכום של 150 אלף דולר מחסן, ובתמורה לכסף שיינתן לכאורה לחוקריו של חסן - הם ישפיעו על החקירה המתנהלת נגדו בצורה כזו שתיטיב עם חסן.

בפרשת מכלוף, פישר קיבל ככל הנראה מידע משטרתי בתמורה לכספי השוחד. מכלוף הוא הבעלים של מטמנת פסולת באשקלון, אותו פישר ייצג בהליכים שהתנהלו מולו בבתי המשפט. על פי החשד, פישר קיבל את הכספים לאחר שטען בפני מכלוף כי בדעתו להעביר אותם לידי שוטר בתמורה לקבלת מידע בעניין תיקי חקירה המתנהלים נגדו. על פי החשד, עם מסירת סכום של 5,000 שקל התריע פישר בפני מכלוף כי ביום מסוים עתידים להגיע שוטרים מיחידת להב לביתו על מנת לעצור אותו במסגרת חקירה המתנהלת נגדו.

פישר הורה למכלוף כי יימנע מללון בביתו ויכבה את הטלפון הנייד. ביום למחרת ההתראה של פישר, אכן הגיעו חוקרי המשטרה לביתו של מכלוף, ואולם הוא לן בבית מלון בעיר. במעשיו, טוענים במח"ש, פישר קיבל לכאורה כסף ממכלוף על מנת לתת שוחד וכן עשה לכאורה דבר בכוונה להכשיל הליך משפטי.

"רב הנסתר על הגלוי"

פישר נעצר לראשונה ביולי אשתקד, בחשד שביצע עבירות שוחד ושיבוש הליכי משפט. מעצרו בוצע בתום חקירה סמויה שניהלה מח"ש ולאחר התייעצות עם הדרגים הבכירים בפרקליטות המדינה.

במהלך אחד הדיונים בהארכת מעצרו בשנה שעברה, ציינה נציגת מח"ש כי הפרשה מסתעפת ונוספים נחקרים חדשים. "מסתבר שבכל הנוגע לפישר, מדובר על קצה הקרחון, רב הנסתר על הגלוי בשלב זה. כפי שאנחנו מבינים זאת, ידו בכל ויד כל בו". הדגישה. נציגת מח"ש התייחסה גם לזכויותיו של פישר ואמרה כי הוא מקבל אוכל מהבית מתי שהוא מבקש ושיחות טלפון עם באת כוחו ללא הגבלה. "אנחנו דואגים מאד לרווחתו, כל דבר שהוא רוצה ושביכולתנו לתת". ציינה. ואולם, פישר קרא לעברה "את משקרת".

פישר אמר אז "אני מבין שיש לי אויבים אין סוף ובצדק, ניצחתי בכמה תיקים ופגעתי בכמה אנשים ויש חוקר במח"ש שיש לי קרב דמים איתו. החוקר לא מציג לי שאלות אלא מספר סיפור עם המון המון המון פרטים, אין קץ של עובדות ושואל אותי מה יש לי לומר על זה. אני משיב לו... ומבקש שיסביר מה הוא שואל ואז הוא משיב שאני מתחכם ולא עונה. אז הוא מטעה אותי והוא לא אומר עובדות שכבר אמר".

פישר הוסיף כי "אם המטרה שאתמודד עד סוף ימי חיי עם כל האויבים האלה שמנצלים את המצב, אז עשרה ימים לא מספיקים וצריך יותר. אך איני חושב שזה העניין, העניין האמיתי, אני חושב, שאדם כמוני שנמצא בסיטואציה שבה אני נמצא, לחשוב שעכשיו הוא יפעל כדי לשבש חקירה או לעשות דברים שאסור, זה לא הגיוני. אם אני נמצא בסיטואציה שאני נמצא בה אז מה, אני אפעל בצורה עבריינית? זה לא מתקבל על הדעת".

באותו דיון ציינה השופטת חגית מאק-קלמנוביץ בהחלטתה כי "מאחר שהחקירה התפתחה באופן משמעותי מאז הארכת המעצר הקודמת, ונוספו חשדות לפרשות נוספות וחמורות של תיווך לשוחד, שיבוש הליכים ועבירות דומות, אין מנוס מהמשך מעצרו של פישר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker