הותר לפרסום

חשד: גניבת ענק של קרקעות, בין העצורים: עורכי דין

על פי החשד, מדובר בלמעלה מעשרים חלקות קרקע, מרביתן חקלאיות, שנגזלו במרמה וללא ידיעה מבעליהן ■ נחקרת קבוצה של מעורבים שחשודה בזיוף מסמכים על מנת להשתלט על אדמות

נחשף חשד לפרשת גניבת קרקעות שיטתית בצפון הארץ על ידי רשת שבמרכזה שורת מעורבים ובהם עורכי דין - כך הודיעה הבוקר רשות המסים. החקירה הסמויה התנהלה תקופה ארוכה בחשד לכך שמספר רב של גורמים חברו יחדיו במטרה להשתלט על אדמות בהיקף נרחב בצפון. על פי החשד, הגורמים ביצעו לאורך תקופה שורה של עבירות זיוף, מרמה, סחיטה באיומים והלבנת הון.

החקירה החלה במחלק ההונאה של מחוז צפון, הועברה בהמשך ללהב 433 ומנוהלת בשיתוף עם פקיד שומה חקירות חיפה ומשרד מיסוי מקרקעין נצרת ברשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז צפון (פלילי ואזרחי).

בנייה בעפולה - בניין דירות מאחורי בתים פרטיים
בנייה בעפולהצילום: עופר ארצי

על פי החשד, בשנים האחרונות פעלה קבוצה במנגנון שיטתי של זיוף מסמכים על מנת להשתלט על אדמות שלא כדין. מממצאי החקירה עולה החשד כי למעלה מעשרים חלקות קרקע, מרביתן חקלאיות, נגזלו במרמה וללא ידיעה מבעליהן. זאת, תוך ביצוע פעולות שונות מול הרשויות - בין אם רישומי "הערות אזהרה" ובין אם העברת בעלות של ממש.

בחלק מהמקרים, על פי החשד, נמכרו האדמות הגנובות לרוכשים תמימים באמצעות הליך שיטתי של זיוף ומרמה כלפי הרשויות, כלפי הרוכשים וכלפי בעלי הקרקע. בחלק מהמקרים אף הוגשו תלונות או תביעות אזרחיות על ידי בעלי הקרקע ועל ידי רשויות העוסקות במקרקעין (טאבו, מיסוי מקרקעין(.

הלילה עוכבו לחקירה למעלה משלושים חשודים, ונערכו חיפושים בבתי חשודים ובמשרדיהם. בתום ביצוע המעצרים הבוקר הוסר צו איסור הפרסום הגורף שהוטל עד כה על הפרשה. בהתאם להתפתחות החקירה יובאו חלק מהחשודים לדיון בהארכת מעצרם היום ב-15:00 בבימ"ש השלום בראשון לציון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker