כתב ההגנה לא הוגש בגלל השביתה: המדינה תפצה משפחת מנוח שהוצאו רקמות מגופו

בעקבות שביתת הפרקליטים משרד הבריאות והמכון לרפואה משפטית באבו כביר ישלמו מיליון שקל לעזבונו של המנוח

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

המדינה ממשיכה לקבל פסקי דין בהיעדר הגנה בשל שביתת הפרקליטים: בשבוע שעבר התקבלה תביעתם של בני משפחה נגד משרד הבריאות והמכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר לאחר שבתיק לא הוגש כתב הגנה וגם לא בקשה להארכת המועד להגשתו, בשל השביתה.

בני המשפחה טענו כי נלקחו חלקים ורקמות מגופו של בן משפחתם (אשר גם עזבונו בין התובעים) ורק לאחר 12 שנה הודיעו להם על הימצאותם.בכתב התביעה אשר הוגש בפברואר לבית משפט השלום בפתח תקוה נטען בין השאר כי נעשו מחקרים וניסויים בחלקי הגופה ללא אישור המשפחה ובמחשכים.

הרשם אורן כרמלי נתן בשבוע שעבר החלטה לפיה משרד הבריאות והמכון המשפטי באבו כביר ישלמו לתובעים מיליון שקל.

אמנם, לא בהכרח מדובר בסוף פסוק שכן המדינה עשויה לבקש ביטול של פסק הדין שניתן בהיעדר הגנה, אך ברור כי מדובר במשבר שהולך ומחריף במשרד המשפטים. בעקבות הקמת נציבות הביקורת על הפרקליטות,בראשות השופטת בדימוס הילה גרסטל. במוקד המשבר נמצאות הסמכויות שניתנו לנציבות לבדוק תלונות פרטניות נגד פרקליטים. אם הצדדים לא יגבשו פתרון הנזקים למדינה ימשיכו להיערם והיא תמשיך לספוג פסקי דין בהיעדר הגנה.

צילום: תומר אפלבאום

לאחרונה גם ניתן פסק דין בהיעדר הגנה בתיק מסים בתביעתה של חברת הציוד הרפואי האמריקאית בוסטון סיינטיפיק נגד פקיד שומה למפעלים גדולים. התביעה עסקה בשומה שנערכה לבוסטון סיינטיפיק המבוססת על הערכת שווי של מניות מדינול שהוחזקו על ידה והועברו ב-2005 לחברת מדינול של בני הזוג קובי ויהודית ריכטר לאחר שהצדדים הגיעו להסכם פשרה בסכסוך ביניהן.

בכתב התביעה ביקשה בוסטון סעד הצהרתי לפיו, בהתאם להערכת שווי שעשתה, התמורה מהעברת המניות לא תעלהעל 104 מיליון דולר (כך שמדובר בתשלום מס נמוך משמעותית מזה שדורשת רשות המסים) וכך קבע השופט מגן אלטוביה בהיעדר כתב הגנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker