נחשפה מעבדה לייצור והפצה של מטבעות מזויפים: ייצרה חצי מיליון מטבעות ביממה

בעקבות ממצאי חקירה סמויה, ערכה אתמול היחידה פעילות במסגרתה נתפסו שני חשודים "על חם" בעת שהם מייצרים מטבעות במבנה ■ החשודים ציידו את המעבדה באמצעים וחומרי גלם, ייצרו מטבעות בהיקפים גדולים מאוד והחלו להחדיר אותם לשוק

יסמין גואטה
יסמין גואטה

המשטרה תפסה אתמול (א) "על חם" מספר חשודים במבנה באזור המרכז בו על פי החשד הקימו מעבדה מתוחכמת לייצור המוני של מטבעות מזויפים של 10 שקלים, מתוך כוונה למכור אותם ולהציף בהם את השוק.

במעבדה נתפסו מכונה לייצור המטבעות, גלופה, חלקים מכנים וחומרי גלם המוכנים לייצור המוני ושיש בהם על פי המשטרה, כדי לשמש להכנת אלפי מטבעות וכן מאות מטבעות מוכנים ברמות גימור שונות החשודים כמזויפים.

מטבעות מזויפים. ארכיוןצילום: מורן מעיין

במשטרה אומרים כי בתקופה האחרונה הם ניהלו חקירה סמויה במסגרתה בוסס החשד לקיומה של רשת מאורגנת לייצור והפצה של מטבעות 10 שקלים. התברר כי החשודים הקימו מעבדה במבנה באזור המרכז, ציידו אותה באמצעים וחומרי גלם להפקת מטבעות, ייצרו מטבעות בהיקפים גדולים מאוד והחלו להחדיר אותם לשוק באמצעות שימוש בהם או מכירתם לגורמים שונים. לפני כן, על פי החשד, ערכה החבורה ניסיונות שיטתיים לבחינת יכולת החדרת המטבעות המזויפים לשוק ולבחון את "אמינותם".

בעקבות ממצאי החקירה הסמויה, ערכה אתמול היחידה פעילות במסגרתה נתפסו שני חשודים "על חם" בעת שהם מייצרים מטבעות במבנה. הממצאים והתפיסות מעלים חשד כי מדובר במעבדה עם אמצעים טכנולוגיים לייצור המוני של מטבעות, אשר על פי הערכות יש בהם כדי להגיע לתפוקה של כחצי מיליון מטבעות ביממה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker