אפרת נוימן

56,750 - זהו המספר המעודכן של עורכי הדין בישראל. מספר זה מהווה יחס גבוה, גם בהשוואה עולמית, של עורך דין אחד לכל 145 נפשות באוכלוסיית המדינה. לפי נתוני חברת המידע העסקי BDICoface, ב–2014 הוסמכו 3,453 עורכי דין חדשים — ירידה של כ–5% בהשוואה ל–2013. 4,793 נבחנים ניגשו בשני המועדים המרכזיים לבחינות של לשכת עורכי הדין בשנה שעברה, כ–72% מהם עברו את המבחן, והציון הממוצע היה 70.2.

לפי הדירוג השנתי של BDI למשרדי עורכי הדין ל–2015, את הדירוג הכללי, שכולל 100 משרדים, מוביל משרד הרצוג פוקס נאמן, ואחריו מדורג משרד גולדפרב זליגמן ושות', שדורג ראשון בשנה שעברה. מעבר לשינויים קטנים בתוך העשירייה הראשונה, אפשר לראות עלייה קלה אצל משרד נשיץ, ברנדס, אמיר, שהיה במקום 11 בשנה שעברה והצליח להגיע למקום התשיעי בעשירייה הראשונה השנה, שאותה חותם משרד אגמון ושות', רוזנברג הכהן ושות'. מי שנדחק מהעשירייה הראשונה הוא משרד מ. פירון ושות' שירד ממקום תשיעי ב–2014 למקום 11 השנה.

טקס סיום לימודי משפטים. צילום: דן קינן

הדירוג הוא אמנם איכותי, אבל לגודל יש בו משקל, כשכל המשרדים בעשירייה הראשונה מעסיקים יותר מ–120 עורכי דין, למעט משרד אגמון, שבו 71 עורכי דין. מדובר בדירוג המבוסס על איכות הפעילות העסקית שבה מעורבים המשרדים בייצוג גופים מובילים במשק הישראלי. הדירוג מביא בחשבון גם את גודל המשרד ואיכות הלקוחות. המשרדים מעבירים ל–BDI מידע עם פירוט העסקות והפרויקטים שבהם היו מעורבים, עם שמות הלקוחות, היקפי הפעילות, פסקי דין משמעותיים ותקדימים משפטיים. צוות הדירוג עורך ראיונות עם המשרדים לקבלת מלוא האינפורמציה על פעילותם. נוסף על כך, נערך סקר בקרב עורכי הדין.

משרד שמצליח לבלוט ברשימה הכללית למרות מספר קטן יחסית של עורכי דין, הוא כספי ושות', שנמצא במקום ה–20, עם 24 עורכי דין בלבד. משרדים שעשו קפיצה בולטת בדירוג הם משרדו של ד"ר י. וינרוט, שעלה ממקום 61 ל–40, ומשרד רון, גזית, רוטנברג ושות', שעלה ממקום 72 ל–50.

תהילה ינאי, מנכ"לית BDI, ציינה כי בתחומים כמו נדל"ן, מסים, דיני עבודה או צווארון לבן, פעילים משרדי בוטיק, הכוללים לעתים כעשרה עורכי דין או פחות, שנחשבים מובילים בתחומם גם בקרב הלקוחות וגם בקרב העמיתים שלהם. "מראיונות שערכנו בקרב הלקוחות הגדולים של משרדי עורכי הדין, עולה כי למרות הנוחות בעבודה מול משרד גדול, שנותן שירותים משפטיים בכל התחומים, הרי שבתחומים מסוימים יש העדפה לעבודה מול עורך דין מומחה בתחומו, שמעניק יחס מקצועי, אישי וצמוד באותו תחום", אמרה ינאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker