רשות המסים חוזרת בה מקנסות בהיקף של 13 מיליון שקל

הרשות החליטה להפחית או לבטל את הקנס או העיצום הכספי שהוטלו בגין איחור בהגשת דו"חות שנתיים, לשנים 2012-2010, על יחידים בעלי מניות בחברות

אפרת נוימן

רשות המסים הודיעה הבוקר (ה') כי הוחלט להפחית ואף לבטל, בנסיבות מסוימות, את הקנס או העיצום הכספי שהוטלו בגין איחור בהגשת דו"חות שנתיים, לשנים 2012-2010, על יחידים בעלי מניות בחברות. סך הכל יוחזר או יופחת במסגרת המהלך סכום של כ-13 מיליון שקל.

בכך, אימץ מנהל רשות המסים, משה אשר, את המלצות צוות של עובדי הרשות שפעל בשיתוף עם הלשכות המקצועיות. הצוות בחן את תהליכי העבודה בהם מוטלים עיצומים כספיים על נישומים שהגישו באיחור דו"חות ניכויים ו/או דו"חות שנתיים ליחידים במס הכנסה והמליץ על שורת צעדים לבניית תהליך עבודה שקוף וברור. חלק מהצעדים יושמו וחלקם יופעלו בעתיד הקרוב.

מנהל רשות המסים, משה אשרצילום: אמיל סלמן

הצוות מצא, בין השאר, כי בתהליך מתן ארכות ברשות המסים היו כללים מסוימים לעניין בעלי שליטה בחברות שלא היו ברורים דיים. בשל כך הוטלו עיצומים כספיים או קנסות גם במקרים בהם רשות המסים הייתה מוכנה עקרונית לאשר ארכה להגשת הדו"ח.

מרשות המסים נמסר כי המלצות הצוות הביאו לצמצום משמעותי בכמות העיצומים הכספיים המוטלים על בעלי שליטה בגין איחור בהגשת הדוח השנתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker