עו"ד יורי גיא רון ובת זוגו חשודים בזיוף חשבוניות כחלק מפרשת מאוחדת

בסוף 2011 המליצה המשטרה להעמיד את עו"ד גיא רון לדין בעבירות של שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע ומרמה

יסמין גואטה
יסמין גואטה

עם המעורבים בפרשת השחיתות בקופת חולים מאוחדת נמנה גם עו"ד יורי גיא רון, לשעבר ראש לשכת עורכי הדין. גיא רון חשוד בכך שהפיק במשך שנים, עם בת זוגו, כנרת פרי גיא רון, חשבוניות כוזבות כדי להסתיר את התשלומים הלא־חוקיים. בסוף 2011 המליצה המשטרה להעמיד את עו"ד גיא רון לדין בעבירות של שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע ומרמה. את בת זוגו ממליצה המשטרה להעמיד לדין בעבירות של מרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

גיא רון היה ראש לשכת עורכי הדין במשך ארבע שנים עד הבחירות האחרונות ללשכה, ב–2011, שבהן הובס על ידי יריבו, יו"ר לשכת עורכי הדין הנוכחי, דורון ברזילי. גיא רון המשיך להיות מעורב בפוליטיקה הפנימית בלשכה, והוא מכהן גם כיום כחבר בוועד המרכזי, ובאחרונה גם חבר ליו"ר ועד מחוז תל אביב, אפי נוה. מקורות בלשכה אומרים כי בפועל גיא רון מוביל מהלכים רבים מאחורי הקלעים, ואף מתפאר בכך בשיחות סגורות.

למרות החשדות התלויים ועומדים נגדו, גיא רון השתתף בחודשים האחרונים בישיבות המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, שבהן נבחרו נציגי הלשכה בוועדה למינוי שופטים ונציג הלשכה בוועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה. חלק מחברי הוועד המרכזי התנגדו להשתתפותו בישיבות אלה.

כך למשל, לפני כינוסה של הוועדה לבחירת שופטים שיגרו חברי הוועד המרכזי — עו"ד יראון פסטינגר, והמשנה לראש לשכת עורכי הדין, זכי כמאל — מכתב חריף לגיא רון, שבו טענו כי אינו רשאי להשתתף בבחירת הנציגים לוועדה, בגלל המלצת המשטרה מסוף 2011 להעמיד אותו לדין פלילי. "אינך יכול לבחוש בזהות הנציגים בוועדה לבחירת שופטים, שמן הסתם תדון בעניינם של שופטים שעשויים לדון בעניינך, או למנות פרקליטים שטיפלו בעניינך", נכתב. עוד נטען כי גיא רון אינו רשאי לצפות שנציגי הציבור הממונים — פרקליט המדינה, שי ניצן, ומנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור — יבחרו במועמדים שלו לוועדה.

עו"ד יורי גיא רון

פסטינגר אמר עם הודעת הפרקליטות על זימון גיא רון לשימוע: "אני מאחל לגיא רון שהתיק נגדו ייסגר בהקדם. עם זאת אני סבור שחבל שבחר לנהל למעשה את הלשכה בקדנציה זו, באמצעות רוב במועצה שהעניקו לו המחוזות על אף הפסדו בבחירות, לרבות לקבוע את נציגי הלשכה בועדות הסטטוטוריות ובהן הוועדה לבחירת שופטים וועדת האיתור ליועץ המשפטי לממשלה".

סניגורו של גיא רון, עו"ד אייל רוזובסקי, מסר בתגובה: "הפרשה הזאת היא פרשת רבת היקף. חקרו את גיא רון ורעייתו בחמישה נושאים וזימנו אותו לשימוע רק בגין נושא אחד. התקווה שלנו היא שאחרי השימוע גם הוא יירד. כרגע אין החלטה על הגשת כתב אישום, ולכן אין מניעה להשתתפותו בישיבות המועצה הארצית".

יסמין גואטה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker