שרי אריסון תובעת 20 מ' ש' ממשפחת דנקנר: "מתיימרת לגזול קרקעות"

לטענת אריסון, חברת כרמל כימיקלים של משפחת דנקנר מנסה להשתלט על קרקע בסמוך למפעלי המלח

יסמין גואטה
יסמין גואטה

jשמונה שנים לאחר שרכשה מידי משפחת דנקנר את חברת תעשיות מלח לישראל תובעת חברת אריסון השקעות של שרי אריסון את בני המשפחה, היורשים שלהם וחברות בשליטתם. אתמול הגישה אריסון השקעות לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 20 מיליון שקל כנגד רשימה ארוכה של נתבעים ממשפחת דנקנר וביניהם: דני, אלון, גד רון, גיל דניאלה, רחל, שמואל ועוד.

"לדאבון הלב, זמן מה לאחר חתימת ההסכם, נודע לאריסון להפתעתה כי חברת כרמל כימיקלים (הנשלטת על ידי חלק מבני משפחת דנקנר) מתיימרת לגזול קרקעות השייכות לחברת מלח הארץ עתלית - חברת בת של חברת המלח". טוענת קבוצת אריסון בתביעה. זאת לדבריה למרות שבמסגרת ההסכם הצהיר, אישרו והתחייבו בני משפת דנקנר לטענתה כי הדו"חות הכספיים של חברת המלח משקפים באופן נאות מכל הבחינות המהותיות את מצבה הכספי של החברה.

הקרקע שעומדת במרכז התביעה היא קרקע בגודל 80 דונמים שלפי אריסון החזקות שייכת לחברת הבת- מלח הארץ עתלית אולם כרמל כימיקלים טוענת מנגד כי היא בעלת הזכויות בה.

על פי התביעה הניסיונות לפתור את המחלוקת שנתגלעה בין כרמל למלח הארץ עתלית לא צלחו, ולאחרונה הגישה מלח הארץ עתלית תביעה לבית המשפט המחוזי בחיפה בה ביקשה לקבוע כי היא בעלת הזכויות בקרקע.

שרי אריסוןצילום: ניר קידר

"ניסיונה של כרמל כימיקלים להשתלט מקרקעי המריבה עליהם מצוי מפעל המלח מתבטא, על באופן הבא: מלח הארץ עתלית החכירה בשעתו לכרמל בחכירת משנה זכויות במקרקעין בשטח של כ-31 דונם בלבד. אולם כרמל טוענת כיום לא כדין ובחוסר תום לב, כאילו במסגרת תהליך פרצלציה שבמסגרתו נרשמו זכויות לטובת כרמל בחלק משטחי המקרקעין שנוצרו כתוצאה מהפיצול – היא קיבלה כביכול יש מאין זכויות חכירה נוספות בשטח של כ-80 דונם נוספים השייכים למלח הארץ עתלית". נכתב בתביעה, זאת על פי אריסון, למרות שלא בוצעה עסקה שהעניקה לכרמל זכויות בקרקע, לא ניתנה הסכמה לכך וגם לא ניתנה תמורה לאותם 80 דונמים נוספים.

"כל השנים נוהגת חברת מלח הארץ עתלית, בידיעת ובהסכמת כרמל, מנהג בעלים בקרקע בשטח של 80 דונמים, עליה גם ניצב מפעל חברת המלח, גם במובן זה ששילמה עבורו תשלומים שונים על פי הדין, לרבות דמי חכירה למינהל, ארנונה והיטלים". נכתב בתביעה.

אריסון השקעות מבקשת מבית המשפט לקבוע כי אם יתברר כי יש ממש בטענות של כרמל המשמעות היא שבני משפחת דנקנר הפרו את ההסכם כי לא גילו לה פרטים מהותיים לפני הרכישה "עניין זה לא גולה ואין לו גם כל איזכור בהסכם באופן המעלה טענות נוקבות בלשון עדינה באשר לאי נכונות המצגים שניתנו בהסכם ושלמותם. אי הגילוי הזה עולה כדי הפרתו של ההסכם". נכתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker