למה בריטני ספירס הגישה תביעה נגד סוחר ישראלי?

בשנים האחרונות משווקת הזמרת בשמים תחת סימן המסחר על שמה ■ כעת היא תובעת סוחר ישראלי שלטענתה ייבא בשמים מזויפים של המותג

יסמין גואטה
יסמין גואטה

הזמרת בריטני ספירס הגישה אתמול (א) לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה לצו מניעה נגד אכרם חלומה, סוחר ישראלי - שלטענתה ייבא משלוח בשמים מזויפים של המותג שלה.

בשנים האחרונות משווקת ספירס בשמים תחת סימן המסחר על שמה - BRITNEY SPEARS - ובין היתר, את הסדרה FANTASY BRITNEY SPEARS.

"בשל ההצלחה האדירה של המוצרים, החלו גורמים פיראטיים רבים לייבא ולשווק מוצרים מזויפים תחת סימני המסחר המפורסמים של ספירס, בניסיון להיבנות מהמוניטין העצום של סימני המסחר שלה ומוצריה, ולעשות רווח קל שלא כדין על חשבונה" - נכתב בתביעה שהוגשה גם בשם חברת הבישום ELIZABETH ARDEN, בעלת מלוא הזכויות בחוזי מוצרי הבישום מהסדרה.

בריטני ספירס צילום: אי־פי

על פי התביעה, שהוגשה באמצעות משרדו של עו"ד ד"ר שלמה כהן, בינואר האחרון הודיעו לספירס רשויות המכס באשדוד כי על פי סמכויותיהן בפקודת המכס ונוהלי המכס, הן עיכבו משלוח שמכיל 861 בשמים שחשודים כמפרים את זכויותיה בסימן המסחר ובקניין הרוחני שלה. האריזה והבקבוק של הבושם המפר זהים כמעט לחלוטין לאריזה ולבקבוק של הבושם המקורי.

"הסחר הפיראטי במוצרים הוא מכת מדינה גוברת והולכת. הכמויות הגדולות של הבשמים המפרים, שייבא הנתבע, מלמדות כי הוא אינו מהסס לרמוס זכויות קניין רוחני בתמורה לרווח קל. על כן מתבקש בית המשפט להעביר מסר חד וברור, שלפיו להפרת זכויות קניין רוחני צמוד תג מחיר יקר", נכתב בנוסף בתביעה.

התובעות מבקשות מבית המשפט להורות לנתבע לחדול ולהימנע, עתה ובעתיד, מכל יבוא, יצור, שיווק, הפצה, פרסום או הצעה למכירה, במישרין או בעקיפין, בעצמן או באמצעות אחרים של מוצרים מכל סוג שהוא, ושנושאים את סימני המסחר של בריטני ספירס או סימנים אחרים הדומים להם עד כדי הטעיה. כמו כן, הן מבקשות פיצוי כספי של 100 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker