מה נכתב בתצהיר לא חתום של שרה נתניהו - שהגיע במקרה למני נפתלי?

עורכות דינו של נפתלי הגישו לבית הדין לעבודה תצהיר לא חתום של אשת רה"מ - אשר הועבר על ידי עובדת ממשרדו של עורך הדין יוסי כהן, מקורבה של נתניהו

בבקשה שהגישו היום לבית הדין לעבודה עורכות דינו של מני נפתלי, נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק-אלכסנדר - להורות על מתן תצהיר מטעמה של שרה נתניהו - הן גם צירפו תצהיר לא חתום של אשת ראש הממשלה אשר לא הוגש מטעם הנתבעים לבית משפט, אך הגיע לידיהן.

לפי הבקשה, התצהיר נערך לכאורה במשרד עורכי הדין יוסי כהן ביום שני האחרון, והוא הועבר למשרדם על ידי נפתלי שקיבל אותו מעובדת ממשרדו של כהן. יש לציין כי כהן אינו מייצג את בנימין נתניהו, אשר נתבע בתיק ביחד עם משרד ראש הממשלה ועזרא סיידוף, שכיהן כסמנכ"ל נכסים בבית ראש הממשלה - אלא פרקליטות המדינה.

בתצהיר נטען כי באשר לטענותיו של נפתלי, ששרה נתניהו הטיחה בו ביקורת מכיוון שהוא הזמין כמויות אוכל רבות מדי, נתניהו אומרת כי הוא צדק באופן חלקי. "מסיבות שאינן ברורות לי וכפי שהתברר לי בדיעבד מעובדי המעון, התובע נהג להשליך לפח ארוחות שהוכנו על ידי עובדת במעון ראש הממשלה, מיד לאחר שסיימה את משמרתה - וכאשר אני ובני משפחתי ביקשנו להשביע את רעבוננו הוא טען כי העובדת לא הכינה עבורנו ארוחות, ולפיכך הוא נאלץ להזמינן ממקור חיצוני".

על טענתו של נפתלי כי שרה נתניהו אמרה לו "אנחנו האירופאים עדינים, לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים", משיבה נתניהו בתצהירה כי "אין זה ממנהגי להתבטא במשפטים מסוג זה ומובן כי לא אמרתי את המשפט המיוחס על ידי התובע". כל זאת נכתב בתצהיר שאינו חתום ולא הוגש מטעם הנתבעים לבית המשפט.

שרה נתניהוצילום: דניאל בר און

מהתצהיר הלא חתום עולה כי נתניהו הצהירה על כך שהסתבר לה בדיעבד כי עבודתו של נפתלי ביחידת "מגן", במסגרתה הוא איבטח את משפחתה, הופסקה בדצמבר 2010 עקב התנהגות שאינה הולמת שבאה לידי ביטוי בעימות מילולי ופיזי עם מאבטח אחר. נתניהו הוסיפה כי בניגוד לנטען, בתצהירו של נפתלי הוא פנה אליה ואל סיידוף, והפציר בהם כי יעסיקו אותו כאב הבית במעון ראש הממשלה - ונתניהו הסכימה, למרות שהיו לה ספקות באשר למידת התאמתו.

"התובע ידע מלכתחילה מהן דרישות התפקיד מאב הבית, וידע שהעבודה מחייבת נוכחות בשעות רבות ולעתים חורגות. התובע בחר, על פי שיקול דעתו וככל הנראה מטעמים כלכליים, להיות נוכח בימים בהם נדרשה נוכחות מוגברת בבית ובמקרים אחרים בחר להיות נוכח בבית ראש הממשלה אף שלא היה כל צורך בכך".

על טענותיו של נפתלי ליחס מזלזל, העסקה פוגענית והשתלחויות חסרות רסן - נתניהו אומרת כי "מדובר בטענות חסרות כל בסיס, שנועדו אך להכפיש את שמי ואני מכחישה את הטענות הללו המופנות כלפי".

מני נפתלי בכניסה ללהב 433, החודשצילום: מוטי מילרוד

ביקורת נוקבת על הפרקליטות

בית הדין לעבודה מותח ביקורת נוקבת על הפרקליטות שהחליטה על דעת עצמה שלא להגיש תצהיר מטעם אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו בתביעת אב הבית מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה זאת למרות החלטה מפורשת של בית הדין בעניין. נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופטת דיתה פרוז'ינין הורתה לנתניהו להגיש תצהיר מטעמה עד ליום ראשון הקרוב.

"החלטות בית הדין אינן בגדר המלצה, ויש לקיימן. במיוחד אמורים הדברים לגבי טענות שכבר הועלו ונדחו. לפיכך, טענת המדינה כי אינה סבורה שיש צורך בעדותה של גב' נתניהו מוטב היה שלא נטענה". כתבה השופטת.

לדבריה, "קביעת אופן שמיעת הראיות נוגעת לסדרי הדין בהליך, והיא נתונה בידי בית הדין. הגשת עדויות ראשיות בתצהיר חוסכת זמן יקר הן של בית הדין והן של הצדדים, והינה בגדר "דרך המלך" בתביעות המתבררות בבתי הדין ובבתי המשפט. על כן אם סבורה המדינה כי מטעם כלשהו, אשר לא פורט בהודעתה, היא מבקשת להימנע מהגשת תצהיר על ידי גב' נתניהו, היה עליה לבקש את רשות בית הדין לעשות כן, ולנמק את בקשתה, ולא להחליט באופן חד צדדי וכראות עיניה לגבי אופן ניהול ההליך".

בתביעה שהגיש נפתלי נגד המדינה, בני הזוג נתניהו ועזרא סיידוף, שכיהן כסמנכ"ל נכסים בבית ראש הממשלה ושימש הממונה הישיר שלו הוא תיאר את ההתנהגות הפוגענית שהפנתה כלפיו לטענתו, אשת ראש הממשלה. בבקשה שהגיש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים הוא ביקש לזמן גם אותה לעדות. מנגד טענה הפרקליטות התנגדה לכך וטענה כי "הבקשה לזמן את נתניהו נועדה כדי לייצר עימות מיותר". בית הדין לעבודה דחה את טענות הפרקליטות וקבע כי עדותה של נתניהו נחוצה לצורך בירור הטענות ובירור האמת.

ולמרות האמור בהחלטה, אתמול (ג) הגישה פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי) את תצהירי העדות הראשית מטעמה, ללא תצהיר מטעם נתניהו. הפרקליטות הדגישה כי המסקנה לפיה אין לזמן את שרה נתניהו לעדות "מתחזקת לנוכח התצהירים המוגשים לבית הדין אשר יש בהם כדי לתת מענה לכל טענותיו של נפתלי ולכל הנטען בתצהירים שהוגשו מטעמו". הפרקליטות ציינה כי במידה ובית הדין יהיה סבור כי יש צורך בעדותה, אין מבחינתם מניעה שנתניהו תתייצב למתן עדות ולכן הם אינם רואים צורך בהגשת תצהיר מטעמם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker