הוגשו התצהירים נגד מני נפתלי: "אדם אלים וגס רוח שזלזל בשרה נתניהו מאחורי גבה"

תוכן התצהיר: "התובע נהג לדחוף עובדים, להרטיב את עובדי המעון בשעה שהיה משקה את הגינה ולאיים על העובדים בבית רה"מ שהוא מצלם ומקליט אותם"

אפרת נוימן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי), הגישה היום (ג') לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים את תצהירי העדות הראשית בתביעה של מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, נגד מעון ראש הממשלה, סמנכ"ל נכסים ומבצעים עזרא סיידוף וראש הממשלה בנימין נתניהו.

בהודעה הוסיפה עורכת הדין כוכבית נצח-דולב מהפרקליטות כי המסקנה כי אין לזמן את שרה נתניהו לעדות "מתחזקת לנוכח התצהירים המוגשים היום לבית הדין אשר יש בהם כדי לתת מענה לכל טענות התובע ולכל הנטען בתצהירים שהוגשו מטעמו". עם זאת, היא מוסיפה כי במידה ובית הדין יהיה סבור כי יש צורך בעדותה, אין מבחינת הנתבעים מניעה שתתייצב למתן עדות ולכן הם אינם רואים צורך בהגשת תצהיר מטעמם.

מני נפתליצילום: מוטי מילרוד

בתביעה שהגיש לפני שנה נפתלי לבית הדין לעבודה הוא תיאר בנוסף על דרישות העבודה, שאינן עולות בקנה אחד עם החוק, גם התנהגות פוגענית שהפנתה כלפיו, לטענתו, שרה נתניהו. לדבריו, "גברת נתניהו העלתה דרישות מוגזמות כלפי סגל העובדים, שאינן עולות בקנה אחד עם אמות מידה ראויות, נקטה יחס קשה כלפיהם, כמו כן התנהגה באופן העולה כדי התנכלות והתעמרות במקום העבודה". בתצהירי העדות הראשית מטעמו של נפתלי אשר עבד במשך עשרים חודשים כאב הבית במעון הוא המשיך ותיאר את ההתנהלות הפוגענית שהפנתה כלפיו, לטענתו, שרה נתניהו.

כעת, בתצהירו של אמנון זכאי, אשר עובד במשרד ראש הממשלה מאז 1987 נכתב כי למיטב ידיעתו נפתלי הוא זה שביקש להיקלט בבית ראש הממשלה למשרת אב הבית והוא הכיר היטב את הדרישות והציפיות. זכאי הוסיף כי "במהלך התקופה בה עבדתי עם מני נפתלי למדתי כי מדובר באדם אלים, גס רוח אשר התנכל לעובדים זלזל בהם ואף זלזל בגברת נתניהו מאחורי גבה.

בנימין ושרה נתניהו צילום: מרק ישראל סלם

"בין התובע לבין יתר העובדים במעון ראש הממשלה היו מריבות רבות. התובע נהג לריב איתי ועם יתר העובדים, להפריע לנו במהלך העבודה ולזלזל בנו לעיתים תכופות.  כך למשל היה התובע מלכלך את המטבח במתכוון כדי להכשיל את הגברת עפרה שמעון  וכדי לגרום לסכסוך בינה ובין הגברת נתניהו. כמו כן נהג התובע, לדחוף עובדים וכן להרטיב את עובדי המעון בשעה שהיה משקה את הגינה. בנוסף, התובע נהג לאיים על העובדים בבית ראש הממשלה שהוא מצלם ומקליט אותם. זכור לי כי במספר הזדמנויות שונות העובדת גברת עפרה שמעון שעבדה בבית פרצה בבכי בגלל התובע ועזבה את הבית ואני נאלצתי לצאת ולהחזיר אותה. התובע ניסה להתנכל לגברת עפרה שמעון בכל דרך, איים עליה בפיטורין וניסה להכשיל אותה בכל דרך.

"זכור לי כי באחת ההזדמנויות לאחר שעפרה הכינה ארוחת ערב למשפחת נתניהו, זרק מני נפתלי את הארוחה לפח האשפה. כאשר בני הזוג נתניהו ביקשו לאכול טען שעפרה לא הכינה ארוחת ערב והזמין ארוחת ערב מבחוץ. למחרת, כאשר עפרה שאלה אותו מדוע זרק את האוכל השיב 'יש לנו הסכם מסגרת ותקציב גדול ואני יכול להזמין מה שאני רוצה'".

עזרא סיידוף צילום: חדשות 10

זכאי אף ציין כי בגלל יחסו של נפתלי אליו הוא עזב את בית ראש הממשלה. "בתקופה שבה עבדתי במעון ראש הממשלה לא ראיתי שאשת ראש הממשלה משפילה את התובע או מתנהגת כלפיו בצורה שאינה הולמת. להיפך, התובע הוא זה אשר ניסה, לעיתים תכופות, להרגיז את הגברת נתניהו ולהכעיס אותה".   

סיידוף, שהוא אחד מהנתבעים, הצהיר כי לא היה עד לגילויי גזענות והתבטאויות גזעניות מצד שרה נתניהו. "גם ביום העבודה האחרון של התובע הוא שב ואמר כי אם יקבל תקן הוא יישאר כאב בית במעון ראש הממשלה". סיידוף הוסיף כי נפתלי היה מודע לשעות העבודה המרובות, ולשעות החריגות שדורשת העבודה כולל שבתות וחגים.

"התובע לא התאים להיות מנהל במעון ולא התאים לשמש כאב בית...מתלונות של שני עובדים נודע לי כי יחסי האנוש של התובע איתם לא היו טובים. התובע נהג כלפיהם בשחצנות וגרם להם לעזוב את הבית".

רן אליהו ישי, סמנכ"ל למנהל ומשאבי אנוש במשרד ראש הממשלה טען בתצהירו כי "בכל תקופת עבודתו במעון ראש הממשלה התובע לא פנה אליי ולא טען כי הגברת נתניהו מבקשת להוציא כספים בניגוד לנהלים המחייבים".

לאחרונה העיד נפתלי במשטרה על עבירות לכאורה שהתבצעו בידיעתו בסביבת ראש הממשלה. נפתלי אף הגיש תביעת דיבה נגד שורה של אנשים ובהם עורכי דינו של נתניהו ויועץ התקשורת שלו ניר חפץ בטענה כי הוציאו דיבתו בכך שהאשימו אותו, לאחר דו"ח מבקר המדינה, באחריות להוצאות המעון המופרזות.

עוה"ד של מני נפתלי נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק אלכסנדר מסרו כי "היום שבו ראש ממשלה בישראל מחליט יחד עם רעייתו לזלזל בהחלטות בית הדין, ולהימנע מהגשת התצהיר של שרה נתניהו, כפי שקבע בית הדין לעבודה, הוא יום עצוב מאוד לדמוקרטיה הישראלית.

"תוהות אנו מה יש לגברת נתניהו להסתיר וממה היא חוששת, שבחרה כך באופן בוטה ומופגן, להתעלם מהחלטת בית הדין ולא להגיש תצהיר. 

"כאזרחיות אנו מוטרדות מאוד מכך שראש הממשלה ורעייתו רואים כעומדים מעל לחוק, עד כדי התעלמות גסה מהחלטת בית הדין, ולא פחות מוטרדים משיתוף הפעולה של הפרקליטות עם מהלך שכזה.

"תמוהה לא פחות היא הפרקטיקה המשפטית שבה בחרה משפחת נתניהו: במקום להתמודד עם הטענות החמורות של עובד על אי כיבוד חוקי העבודה במעון רה"מ, אי תשלום עבור מלוא שעות העבודה, התעמרות והתנכלות תעסוקתית, בחרו הנתבעים לעשות דין לעצמם,  ולהכפיש את התובע על לא עוול בכפו, תוך המשך הפגיעה בו.

"שום דבר מהדברים ההזויים והמופרכים המיוחסים למני נפתלי בתצהירי הנתבעים אינו קרוב לאמת כלל, והדברים יוכחו בבית הדין לעבודה. גם לו היה קמצוץ דל ביותר של אמת בדברי הנתבעים, אין כל הצדקה להתנהלותם הבלתי חוקית והבלתי מוסרית כמעסיקים במעון רוה"מ.

"הייתכן שמר נתניהו ורעייתו אינם נוטלים אחריות על המתרחש בתוך המעון הרשמי בו הם מתגוררים? תמהות אנו כיצד זה ייתכן שכך נוהג ראש מדינה, ותוהות מתי תשתנה בישראל התרבות המבישה של הסרת אחריות טוטאלית, בקרב נבחרי הציבור.

"היה מצופה מראש הממשלה שינהג בכבוד רב יותר במי שהיה מוכן לספוג כדור במקומו ובמקום רעייתו וילדיו, בעת ששימש כמאבטח שלהם, שקיבל תעודת הצטיינות על שירותו כלוחם בצה"ל ושנפגע בעת שירותו במבצע עמוד ענן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker