כתב אישום נגד עדי לדרמן: גנב ממדונה יצירות וסחר בהן

לפי הנטען, לדרמן מכר ללקוחות שונים עותקים של היצירות המוסיקליות של מדונה, התכתבויות ותמונות, תמורת סכומים הנעים בין עשרות דולרים ועד ל-1,000 דולר ויותר

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד עדי לדרמן אשר נמצא במעצר מאז אמצע פברואר. לפי כתב האישום, החל משנת 2007 ועד תחילת פברואר 2015 עסק לדרמן במסחר בקבצים שחלקם הופקו באמצעות חדירה לחומר מחשב שלא כדין וחלקם באמצעות האזנת סתר ללא היתר כדין.

חלק מהיצירות הגנובות היו שייכות לזמרת מדונה. לפי הנטען, לדרמן (שהיה אחד המתמודדים ב"כוכב נולד" 10) השיג וסחר בקבצים בהם מצויות הקלטות בשלבים שונים של שירים שיועדו להיכלל באלבומה של מדונה  המכונה "Rebel Heart" . ב-2012, לאחר שחדר לחשבון ענן של אחת מנשות צוותה של מדונה הוא העתיק גרסה מוקדמת של השיר Give me all your love של מדונה לשם מסחר בו ומכר אותו לאחר. כמו כן, העתיק יצירות מוזיקליות נוספות שהזכויות בהן שייכות למדונה.

לפי כתב האישום, אשר הוגש על ידי עורך הדין סטיב בוארון, לדרמן מכר עותקים מפרים של היצירות המוסיקליות, כמו גם של ההתכתבויות והתמונות, תמורת סכומים הנעים בין עשרות דולרים ועד ל-1,000 דולר ויותר, ללקוחות שונים.

כיצד נעשתה ההונאה? שניים מאנשי צוותה והמנהל המוסיקלי של הזמרת, קווין אנטונס, השתמשו בחשבונות "ענן", חשבונות המשמשים לאחסון חומרי מחשב באופן המאפשר כניסה אליהם באמצעות שם משתמש וסיסמא. בחשבונות אלה הוחזקו קבצים שונים ובהם קבצי מוסיקה שהזכויות בהן שייכות למדונה. בנוסף, עובדים נוספים ובהם גיא עוזרי, העוזר האישי של מדונה, השתמשו בשרת דואר שהכניסה אליו היתה מוגבלת בשימוש בשם משתמש וסיסמא. בשרת דואר זה התבצעו התכתבויות שונות בין האנשים המעורבים בפעילותה של מדונה והועברו קבצים מסוגים שונים ובהם מסמכים, מוסיקה, וחלקים מיומן הפגישות של מדונה.

לפי הנטען, ב-2014 ביצע לדרמן האזנות סתר לחשבונות דואר אלקטרוני שונים ובהן של אנטונס ועובדת נוספת. הוא השיג בדרכים שונות, ללא רשות ולעיתים באמצעות "תוכנות פריצה", את שם המשתמש והסיסמא לחשבונות הענן ולשרת הדואר לשם ביצוע עבירות. משחדר לחומרי המחשב, העתיק קבצים לשם מסחר בהם.

לפי האישומים הוא העתיק ללא היתר חומרי מחשב ובהם צילומי חזרות וקבצי מוסיקה. לפי הנטען, גם לאחר שנחקר במשטרה באזהרה בגין חשדות אלה, נעצר ושוחרר, הוא המשיך לחדור לחומרי המחשב ללא רשות והעתיק קבצים נוספים לשם מסחר. הקבצים כללו, בין היתר, הקלטת חזרות לטקס הגראמי.

"במעשיו ביצע הנאשם, לכל הפחות, עשרות מעשי חדירה למחשב שלא כדין לשם ביצוע עבירה אחרת של פגיעה בפרטיות והפרת זכויות יוצרים", נכתב בכתב האישום.

אישום נוסף נוגע לכך שהשיג שלא כדין שמות משתמש וסיסמא לכ-15 אנשים ויצר סינכרון בין חשבונות הדואר האלקטרוני שלהם לתוכנה בשימושו. "בעקבות כך, קיבל ושמר בחזקתו עותקים של עשרות אלפי תכתובות של בעלי תיבות הדואר ואלו עימם התכתבו, ובכלל זה קבצי תמונות, מוסיקה ומסמכים שונים, ללא אישורם או ידיעתם של איש מהצדדים להתכתבות ובלא היתר כדין".

צילום: רויטרסצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker