מנור גינדי נחקר באזהרה בחשד למתן שוחד לעו"ד רועי בר

לפי החשדות, קבלנים העבירו לבר שוחד מסוגים שונים כדי לקדם אינטרסים בוועדות מקומיות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנור גינדי בעל השליטה בחברה הציבורית גינדי השקעות נחקר אתמול (ד') באזהרה ביחידת להב 433 של המשטרה בחשד למתן שוחד לעו"ד רועי בר. גם בר עצמו נחקר אתמול באזהרה.

גינדי נעצר לפני כשנה יחד עם עו"ד בר וארבעה קבלנים נוספים ביניהם שותפו אורי לוי, יצחק אמסלם, רוני ומישאל יצחקי. על פי המשטרה, בר - ששימש כיועץ משפטי חיצוני לעיריות ראשון לציון ורחובות ולוועדות התכנון של הרשויות האלה – קיבל טובות הנאה שונות בתמורה לניצול סמכויותיו בתחום התכנון והבנייה למתן אישורים חריגים ולקידום אינטרסים של קבלנים ומקורבים, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים.

עם שחרורו מהמעצר בשנה שעברה אמר גינדי: "אני מאמין בצדקתנו. גינדי השקעות היא חברה שפועלת בשקיפות וביושרה. אני מאמין שהאמת תצא לאור. החברה שורבבה לפרשה בטעות, אין לנו יד ורגל בפרשה הזאת. אין לי ספק שזה מה שיתברר בסופו של דבר והחברה תצא מזה".

לפני כחודשיים חקרה יחידת להב 433 של המשטרה באזהרה את ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, בחשד לביצוע עבירת שיבוש מהלכי חקירה ומרמה והפרת אמונים. על פי החשד הוא ידע על קיומו לכאורה של ניגוד עניינים בהקשר להעסקתו של בר וגם פעל על פי החשד לקבלת מידע בנוגע לחקירה מגורמים שנחקרו.

מנור גינדיצילום: מוטי קמחי

החקירה מתמקדת בשלושה פרויקטים, שניים בראשון לציון ואחד ברחובות. לפי החשדות, הקבלנים העבירו לבר שוחד מסוגים שונים כדי לקדם אינטרסים בוועדות המקומיות: הפרויקט הגדול מבין השלושה הוא הפרויקט במערב רחובות. הקבוצה שמקדמת את הפרויקט מחזיקה בקרקע במערב לרחוב משה פריד המיועדת לבנייה של 432 יחידות דיור, לאחר שזכתה בו במכרז של רשות מקרקעי ישראל ב-2011 ב–71 מיליון שקל. ביוני 2013 אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה להגדיל את הפרויקט ל–620 יחידות דיור – תוספת של 188 שמהווה כ–43% מהפרויקט.

שני פרויקטים נוספים נמצאים בראשון לציון והם נבנו בעשור הקודם, האחד הוא פרויקט מגדל בן 25 קומות ושבו 77 יחידות דיור החברה היזמית נכנסה לפרויקט לאחר שרכשה באוגוסט 2006 מחצית מהזכויות בו וקידמה אותו עם חברה נוספת, שזכתה במגרש במכרז שפרסמה העירייה.הפרויקט האחרון הוא של חברת בוני התיכון, פרויקט ראשון הקטנה שהחלה החברה לבנות ב–2004 וכולל שלושה בניינים ובהם 216 יחידות דיור. החברה מסרה בתגובה: "מנכ"ל החברה נחקר ושוחרר לביתו עוד באותו היום על ידי קצין משטרה ולא הובא כלל בפני שופט. מנכ"ל החברה כופר בחשדות שבגינן נחקר, שעניינן נובע מעסקה שבוצעה לפני כעשר שנים".

גינדי מיוצג על ידי נבות תל צור, טל שפירא ואילן סופר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker