מקום העבודה שמוציא 30 אלף שקל על מאמני טניס וקט רגל

התנועה לחופש המידע: השופטים בדימוס שמואל חמדני ודן ארבל קיבלו כל אחד 41 אלף שקל בחודש עבור תפקידם

אפרת נוימן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

באוקטובר 2014 העלתה רשות האכיפה והגבייה לאוויר מערכת מקוונת חדשה, המכונה "כלים שלובים", שמאפשרת לעורכי דין להתחבר מרחוק למערכת ההוצאה לפועל.

באמצעות המערכת ובכפוף לשימוש בכרטיס חכם, עורכי הדין יכולים לפתוח תיקים חדשים, להגיש מסמכים ובקשות ולעיין בתיקי הוצאה לפועל. העבודה עם המערכת מתבצעת באמצעות אתר רשות האכיפה והגבייה. המערכת החליפה את המערכת הישנה ששימשה את ההוצאה לפועל כ-40 שנה, והיתה ישנה ולא עדכנית.

עם החדשנות הגיעו גם עלויות חדשות: מקובץ ההתקשרויות עם ספקים חיצוניים ב-2014 שרשות האכיפה והגבייה העבירה לידי התנועה לחופש המידע עולה כי ההוצאה הגבוהה ביותר - 33 מיליון שקל - היתה לחברת טלדור מחשבים עבור תחזוקה ותפעול המערכת. 22.5 מיליון שקל נוספים שולמו לטלדור עבור השלמה להזמנות הקשורות למערכת ו-7.5 מיליון שקל שולמו לספקים אחרים עבור שעות הדרכה והטמעה למערכת. לחברת הייעוץ זיו האפט שולמו 812 אלף שקל לצורך הקמת המערכת הכספית של "כלים שלובים" וסיוע בבדיקות ובפיילוט.

רשות האכיפה והגבייה הוקמה בינואר 2009 כיחידת סמך של משרד המשפטים, והופרדה ממערכת בתי המשפט. היא מופקדת על אכיפת החלטות שיפוטיות וגביית חובות וקנסות, ומורכבת ממערכת ההוצאה לפועל והמרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות.

עוד בהוצאות, שכרו של השופט בדימוס שמואל חמדני, האחראי על בירור תלונות נגד רשמי ההוצאה לפועל, הוא 499 אלף שקל לשנה - כלומר 41.5 אלף שקל בחודש. שכרו של השופט בדימוס דן ארבל וצוותו, מנהל המכון להשתלמות של ההוצאה לפועל - שאמון על קורסי ההערכה והמיון של מועמדים להוצאה לפועל וכן על קורסי ההעשרה השוטפים לרשמים - היה אף הוא 499 אלף שקל לשנה. מנהל המכון נבחר במכרז, והאחראי לבירור תלונות על רשמי ההוצאה לפועל מונה על ידי שר המשפטים לפי חוק ההוצאה לפועל.

עוד בהוצאות: שירותי אבטחה של מודיעין אזרחי עבור מתקני הרשות (12.5 מיליון שקל), אספקת מדים ייצוגיים לעובדי הרשות (300 אלף שקל) וכונני דיסק־און־קי מוצפנים עבור מחלקת אבטחת מידע (12,956 שקל).

בצד ההשקעה בעובדים הוציאה הרשות כ-6,000 שקל עבור שליחת זרי שוקולד לעובדים שהיו מאושפזים או ששהו בבית יותר משבועיים בשל מחלה. מרשות האכיפה והגבייה נמסר כי מדובר במסגרת הזמנה ל-2014, שמתוכה נוצלו כ-2,500 שקל עבור 22 זרים.

צילום: אי–פי

גם תרבות הספורט קיבלה חשיבות - מאמן לקבוצת הקט רגל של רשות האכיפה והגבייה קיבל 25,488 שקל, ומאמן לנבחרת טניס שולחן לקבוצת הספורט של רשות האכיפה והגבייה קיבל הרבה פחות: 4,050 שקל. "לעובדי הרשות, כמקובל ביתר משרדי הממשלה, יש כמה קבוצות ספורט בליגה למקומות עבודה, שלחלקן יש מאמן. בנוסף, הרשות מיוצגת על ידי קבוצת טניס שולחן, כדורסל גברים, מחניים ובאולינג", נמסר מהרשות.

כנס מנהלים בדרג ביניים עלה 67 אלף שקל וכנס במלונות דן לסגל בכיר עלה 38,508 שקל.

משרד תבור - כלכלה ופיננסים קיבל 250 אלף שקל עבור שירותי ייעוץ כלכלי וסטטיסטי, חברת הלווי־דוויק קיבלה עבור ייעוץ לכתיבת מכרזים 119,770 שקל ומשרד עוה"ד אלחנן ויניצקי קיבל 50 אלף שקל עבור שירותי גביית חובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker