משפט דנקנר

ד"ר קידר-לוי: "נפגשתי עם האוזר במהלך כתיבת הדו"ח - לא דיברנו על הנתונים"

המומחה מטעם רשות ני"ע: היו לי פגישה או שתיים עם פרופ' האוזר במהלך החודשים הללו, הדבר היחיד שעלה הוא שסיפרתי לו שאני מתקדם עם חוות הדעת

יסמין גואטה
יסמין גואטה

המומחה הכלכלי מטעם רשות ניירות ערך, ד"ר חיים קידר-לוי המשיך גם הבוקר את עדותו באולמו של השופט חאלד כבוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קידר-לוי בחן בחוות הדעת שהגיש לביהמ"ש את פעולות הרכישה והקנייה של מניית אי.די.בי בחשבונות ISP בתקופת הרצת המניות לכאורה וקבע באופן נחרץ כי הפעילות של ISP התיישבה עם הכוונה להשפיע על השער של המניה. לפי קידר-לוי, לפעילות הזו לא היה כל הגיון כלכלי."כשסוחר פועל באופן עקבי ומפסיד ובכל זאת הוא ממשיך להפסיד- זה לא מעיד על מניע כלכלי".

ד"ר חיים קידר-לוי צילום: עופר וקנין

בשבוע שעבר התמקדה החקירה הנגדית של עו"ד גיורא אדרת, שמייצג את נוחי דנקנר, ושל עוה"ד איריס ניב-סבאג, שמייצגת את שטרום, בעסקות המתואמות שביצעה ISP מול חברת סיטי ברוקר של מאיה שלג, אשתו של עד המדינה עדי שלג.

החקירה של אדרת היום התייחסה לקשר של קידר-לוי עם יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר. אדרת ציין כי האוזר וקידר-לוי כתבו יחד מאמרים והקשרים ביניהם נמשכים גם כיום. אדרת הוסיף גם כי קידר-לוי גם נתן לרשות ניירות חוות דעת בעניין קיומו של שוק עמוק בישראל. המומחה הדגיש כי כתב את הדו"ח באופן עצמאי והוא עומד על המסקנות שלו.

אדרת: מי הפנה את הפרקליטות אליך כנותן חוות דעת?

קידר-לוי: באחד המפגשים אצל האוזר בלשכה, הוא אמר לי שיכול להיות שיש פרויקט מעניין ולמחרת קיבלתי טלפון מהרשות.

אדרת: כתבת דו"ח בשאלה האם קיים שוק עמוק, מי שפנה אליך להכין את הדו"ח הזה זה היה פרופ' האוזר

קידר-לוי: לא, המוסד לתקינה חשבונאית הוא זה שהזמין את העבודה. הוא פנה למספר מוסדות ברחבי הארץ. לאחר התערבות של מבקר המדינה, רשות ניירות ערך משכה את ההחלטה מהמוסד.

אדרת: הנושא של שוק עמוק העסיק את צמרת שוק ההון בישראל. אתה הכנת את אותו דוח ובדוח הזה תמך פרופ' האוזר והלך איתו כדי להצדיק את עמדתו.

קידר-לוי: אחרי שהמוסד לתקינה חשבונאית הגיע למסקנה כי הוא לא יכול לקבל החלטה, הרשות לניירות ערך משכה את ההחלטה אליה. המחלקה הכלכלית ביצעה ביקורת על נתוני הדוח ולאחר מכן תמכה בו.

אדרת: האוזר ביקש ממך את הדו"ח?

קידר-לוי: לא.

אדרת: את חוות הדעת הזו על כל הכרוך בה, כל זה נעשה באותה תקופה שאתה כותב את חוות הדעת בענייננו

קידר-לוי: בגדול היתה חפיפה

אדרת: האם בכל התקופה הזו שאתה בקשר עם אנשי הרשות אתה מדבר איתם על הדוח של אי.די.בי?

קידר-לוי: בשום אופן

אדרת: זה לא מתקבל על הדעת

קידר-לוי: היו לי פגישה או שתיים עם פרופ' האוזר במהלך החודשים הללו, הדבר היחיד שעלה הוא שסיפרתי לו שאני מתקדם עם חוות הדעת, אנחנו בעיקר עבדנו על מאמרים. הוא אמר לי שהם לא צריכים את הדו"ח כי יש להם עדויות כדי לסגור את הפרשה. על הנתונים עצמם לא דיברנו.

במהלך החקירה החוזרת של הפרקליטות ציין קידר-לוי כי במוצגים שהוצגו לו בשבוע שעבר על ידי התביעה הוסתרו חלק מהנתונים. הוא הסביר כי בדק מה שההגנה שאלה אותו בשבוע שעבר- האם הפריד בין הקניות בפוזיציה והדגיש כי ISP קנתה פי שלוש מניות כשסיטי היתה בפוזיציה מאשר כשסיטי לא היתה בפוזיציה. קידר לוי הוסיף כי חוות הדעת שלו ניתנה באופן עצמאי וללא קשר להאוזר "חוות הדעת שלי הן מקצועיות, סירבתי לא פעם לכתוב חוות דעת במקומות בהם מצאתי כי אני לא יכול לטעון טיעון כלכלי משכנע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker