בחינות המועצה לראיית החשבון: לא יכלו לצאת לשירותים - ויקבלו פטור משאלה

בבחינה בנושא חשבונאות פיננסית מתקדמת שנערכה בדצמבר נאסרה על נבחנים במשך שעה וחצי יציאה לשירותים מחשש להעתקות

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מועצת רואי החשבון הודיעה היום כי לאחר שבבחינות המועצה בנושא חשבונאות פיננסית מתקדמת נאסרה על נבחנים יציאה לשירותים במהלך שעה וחצי לפני תום חלק א' של הבחינה, בשל חשש "לפגיעה בטוהר המידות של הבחינה" – הוחלט כעת על הקלה בשאלה מספר 2 בבדיקה לכלל הנבחנים. 

הבחינה המדוברת שהתקיימה ב-17.12.14 נחשבת לקשה גם מבחינת היקף החומר שנדרש לצורך הלימוד לבחינה - שכולל את כל שנות הלימוד במוסד האקדמי -  וגם מבחינת אחוזי המעבר.

מדובר בבחינה שלומדים אליה במשך חודשיים-שלושה ומצריכה הכנה ממושכת ויסודית. במועצה מציינים כי קיבלו מספר פניות של נבחנים לפיהן ההגבלה שהוטלה על יציאה לשירותים, פגעה ביכולתם להתרכז ולמצות את יכולתם - בעיקר בשאלה מספר 2  שנכללה בחלק א' של הבחינה ומשקלה היחסי היה 23 נקודות מציון הבחינה.

"לאור זאת, החליטה מועצת רואי חשבון, בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, בישיבתה מיום 18.1.15, כי "לפנים משורת הדין ובאופן חריג, מתוך רצון להתחשב בציבור הנבחנים, כל הבחינות תיבדקנה בשתי דרכי חישוב, כאשר הציון הסופי ייקבע לפי המבחן שקיבל את הניקוד הגבוה יותר.

בהודעה נכתב כי "ציון הבחינה ייקבע כאשר מובאות בחשבון כל חמש שאלות הבחינה, או כאשר מובאות בחשבון רק ארבע השאלות (1 + 3+ 4 +5) ומשקלן יוגדל באופן יחסי כך שסכום הנקודות בארבע שאלות אלו הינו 100 נקודות. ציון הבחינה של כל נבחן יקבע לפי התוצאה הגבוהה יותר שתתקבל באחת משתי דרכי החישוב".

כנס הסמכת רואי חשבוןצילום: קובי קנטור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker