לוי קושניר מנסה לקפוץ על העגלה של מתעשרי חברת המיחזור WTP

לוי קושניר ודוד כהן טוענים בתביעה שהגישו בסך 25 מיליון שקל כי הנכסים שבבעלות WTP נרכשו על ידם קודם לכן ■ WTP: "תביעה קנטרנית ומבוססת על טענות מופרכות"

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

תביעה בסך 25 מיליון שקל הוגשה נגד WTP, חברת מיחזור הפסולת שבשליטת אמיר ברמלי ואבנר ארזי. החברה דיווחה על התביעה לבורסה ביום חמישי בשבוע שעבר. על פי התובעים, לוי קושניר, דוד כהן וחברת אי.טי.איי שבבעלותם הם הבעלים של הנכסים והטכנולוגיה שבאמצעותם פועלת WTP.

על פי טענת התובעים, באוגוסט 2012 הם הקימו חברה עם ארזי, שרכשה מחברת ETA-USA את נכסיה ועסקיה תמורת 420 אלף דולר, אך ארזי לא שילם את חלקו בעסקה. לטענתם, ארזי, שהיה אחראי לסיכום העסקה הראשונה, ביצע כחצי שנה לאחר מכן עסקה נוספת, כשקנה שוב את אותם נכסים בעצמו, הפעם בסכום הגדול פי שלושה. ארזי רכש את הנכסים באמצעות חברת Environmental Holdings (EH) שבשליטתו, ומכר אותה לחברת WTP שנמצאת בשליטת EH ביוני האחרון תמורת 25 מיליון שקל.

אמיר ברמלי במעל מיחזור האשפה WTP
אמיר ברמליצילום: רמי שלוש

WTP, שמנייתה זינקה ב-520% בשנה האחרונה לשווי חברה של כ-200 מיליון שקל, הופכת פסולת עירונית, פסולת ירוקה ופסולת צמיגים לחומרי גלם, ללא צורך במיון או בהפרדה ביתית. החברה מחזיקה במפעל סמוך לחיפה. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי היא מנהלת מו"מ להקמת מפעל מיחזור פסולת בארה"ב, יחד עם חברה זרה העוסקת בייצור מוצרי פלסטיק. מוצריה הסופיים של WTP מיועדים לשמש חומרי גלם לחברות בתחומים שונים. לטענת התובעים, פעילות החברה בתחום מיחזור הפסולת מבוססת על הטכנולוגיה שבגינה הם הגישו את התביעה.

התביעה הוגשה בידי עורכי הדין ניר מילשטיין וירון אליאסי ממשרד שניצר, גוטליב, סאמט ושות', והיא נגד WTP, ארזי, ברמלי וחברת רוביקון שבשליטתו, וכן נגד איש העסקים האמריקאי מרק מקמילאן, שמכר את נכסיו פעמיים, הן לחברה של קושניר וכהן, והן לחברה של ארזי. על פי כתב התביעה, "שווי WTP מרקיע שחקים בזכות מעשי המרמה ומצגי השווא, תוך שבעלי מניותיה (ארזי, EH, ברמלי ו/או רוביקון), שהשתתפו בפעולות ובמחדלים האלו, מתעשרים שלא כדין".

בהודעה של WTP לבורסה על התביעה, כתבה החברה כי תפעל למינוי יועץ משפטי שיבחן את הסוגיה, אך "על פניו, התביעה היא קנטרנית לחלוטין, ומבוססת על טענות מופרכות וחסרות שחר, שאין בינן לבין פעילות החברה דבר וחצי דבר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker