חשד לפרשת שחיתות ברשות מקרקעי ישראל: בכיר וח"כ לשעבר שוחררו למעצר בית

על פי החשד, בכיר ברשות מקרקעי ישראל ניצל את מעמדו לצורך קידום עסקות הקשורות לחברת בנייה גדולה ■ בנוסף, נחקר בפרשה גם ח"כ לשעבר וכיום עורך דין פרטי

שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (להב 433) פשטו הבוקר על משרדי רשות מקרקעי ישראל בירושלים ועיכבו לחקירה בכיר בחשד למעורבות בשחיתות. האיש נחקר באזהרה עד שעות הערב (ה') במשרדי להב 433 בחשד לביצוע עבירה של מירמה והפרת אמונים.

על פי החשד, האיש ניצל את מעמדו לצורך קידום עסקות הקשורות לחברת בנייה גדולה. הבכיר חשוד שהפר בכמה מקרים הסדרי ניגוד עניינים שנחתמו עם מינויו לתפקיד ברשות וכן פעל בתיקים שהובאו לשולחנו תוך קיומו של ניגוד עניינים מבלי להצהיר על כך כנדרש.

בנוסף, נחקר בפרשה גם חבר כנסת לשעבר וכיום עורך דין פרטי. חוקרי להב 433, שהגיעו למשרדי רשות מקרקעי ישראל, אספו מסמכים הקשורים לפרשה.

מאגף החקירות והמודיעין של המשטרה נמסר כי "הערב בתום חקירתם שוחררו לביתם בתנאים מגבילים, כולל מעצר בית של 5 ימים והרחקה ממשרדים ל-15 ימים. חקירתם נמשכה משעות הבוקר ונערכה במשרדי היחידה".

החקירה החלה בעקבות תלונה ומתנהלת כבר יותר מחצי שנה באופן סמוי. החקירה תואמה מראשיתה עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין ולוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

ממפלגת כולנו נמסר בתגובה לחקירה: הפרשה החדשה במנהל מקרקעי ישראל מוכיחה את מה שאזרחי המדינה מרגישים במשך שנים – מנהל מקרקעי ישראל סיים את דרכו. יש לפרק את מונופול מנהל מקרקעי ישראל שחוסם כבר שנים את שוק הבנייה בישראל.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: "הנהלת רשות מקרקעי ישראל מביעה אמון מלא בעובדי הרשות. עובדי הרשות התבקשו לאפשר לגורמי האכיפה לבצע את עבודתם. רשות מקרקעי ישראל סיימה את 2014 עם שורה של הישגים בכל תחומי העשייה של הרשות - ותמשיך במגמה זו גם השנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker