הנהלת מילועוף קלטה את עובדי הקבלן - ביהמ"ש עצר את המהלך

בית המשפט בחיפה הורה למנוע העסקה ישירה של שוחטים ומשגיחי הכשרות במילועוף - וכתוצאה מכך לא מתקיימת היום שחיטה במפעל ■ ההנהלה ערערה על ההחלטה לביהמ"ש המחוזי

טלי חרותי-סובר

לעיתים נדירות נתקל המעבר להעסקה ישירה - חלומו של כל עובד קבלן - בקשיים בהם נתקלים השוחטים ומשגיחי הכשרות של חברת מילועוף. את המקלות בגלגלים שמה דווקא חברת הקבלן המעסיקה את אותם 200 עובדים - שפנתה לבית המשפט בבקשה לעצור את התהליך.

אתמול (ג') הגישה הנהלת מילועוף ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה ובקשה בהולה לעיכוב ביצוע של החלטה של בית משפט השלום - המונעת ממילועוף לקדם את התהליך. היום התקבל הערעור, ומחר הצדדים יפגשו שוב בבית המשפט המחוזי בחיפה להמשך הדיון בנושא. משמעות המאבק היא שלאור החלטת בית המשפט - לא מתקיימת היום שחיטה במפעל.

למעלה מ-60% עובדי קבלן. עובדי מילועוף מפגיניםצילום: כוח לעובדים

ביום חמישי שעבר הגיעו הנהלת מילועוף ונציגי השוחטים ומשגיחי הכשרות במפעל להסכמות, לפיהן העובדים יועסקו בהעסקה ישירה על ידי מילועוף, ולפיכך, יהיו כפופים להסכם הקיבוצי החל על עובדי מילועוף.

ההסכם הינו זמני (לשישה חודשים), ובמהלכו יתקיים משא ומתן ישיר בין הנהלת המפעל לנציגי השוחטים והמשגיחים, תוך התחייבות שלא לבצע צעדים או עיצומים שיפגעו בעבודה הסדירה. בהתאם להסכמות אלה, השוחטים והמשגיחים החלו לעבוד במילועוף בתחילת השבוע - אך עבודתם נעצרה שוב בשל הדיונים המשפטיים.

את הנהלת מילועוף מייצגים עו"ד טל עינת בן אריה ואיתמר ענבי ממשרד ש. פרידמן ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker