בעקבות חשיפת TheMarker: כתב אישום נגד מנהל בי"ס בדרום של רשת עמל

כתב אישום הוגש נגד מנהל בית ספר עמל בדרום, לאחר חשיפת TheMarker וגלי צה"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ד') כתב אישום נגד נאיף אבו ערער, מנהל בית ספר עמל בישוב הבדואי ערערה בנגב, בחשד למעשי שחיתות חמורים בהיקף של כ-2 מיליון שקל מכספי ציבור, הונאה, איומים ואלימות. בכתב האישום נכתב כי "מדובר במעשי שחיתות חמורים שהתחוללו בתוככי בית הספר הטכנולוגי של רשת עמל, וכל זאת תחת ניצוחו של הנאשם אשר שימש כמנהל בית הספר. הנאשם חבר לגורמים בתוככי בית הספר ומחוצה לו כדי לממש את מזימותיו העבריינות". בפרשה מעורבים גם בני משפחתו של אבו ערער, מקורביו ומזכירת בית הספר. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את אבו ערער עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

לפני כשבועיים נעצר אבו ערער לאחר חקירה ממושכת שהתנהלה במשך שנה, ונוהלה על ידי אגף החקירות של מחוז דרום. אבו ערער מאושם ב-11 אישומים בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, גניבה בידי עובד, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה והפרת אמונים. כמו כן, כתב האישום מייחס לאבו ערער עבירות של שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיות. אבו ערער חשוד גם באיומים על עובד בבית הספר. כפי שמצוין בכתב האישום, "נעשו באמצעות הנאשם, על פי הוראותיו, פקודותיו, הנחיותיו לצוות ההוראה והצוות המנהלי הכפוף לו, וכל זאת תוך הטלת מורא ואימה על הכפופים לו".

איים על מורה — והיכה תלמיד

אבו ערער מואשם בכך שקלט מקורבים כעובדים פקטיביים בבית הספר ודיווח עליהם כמורים לרשת עמל, שהעבירה להם משכורות שהסתכמו במאות אלפי שקלים ב–2013-2010. כמו כן, כתב האישום מחשיד את אבו ערער בכך שב-2013-2008, ביחד עם מזכירת בית הספר ואחיה, הוא דיווח לרשת עמל על התקשרות עם חברת קייטרינג שתקבל את תקציב הרשת עבור הזנת התלמידים - כשבפועל אחיו של אבו ערער הקים והפעיל מזנון בבית הספר וסיפק לתלמידים מזון בתשלום. כך, לפי כתב האישום - המעורבים בפרשה קיבלו מרשת עמל תקציב בסך 1.3 מיליון שקל. בכתב האישום נכתב כי מנהל בית הספר, אחיו ואחיה של מזכירת בית הספר - התחלקו בתשלומים.

בית ספר ערערה בנגבצילום: דני טופ / דרום TV

בנוסף לכך, אבו ערער מואשם בכך שעובדים בבית הספר ביצעו עבודות פרטיות בביתו. בין היתר, עובדת בבית הספר ציירה על קירות חדרי הילדים של ילדיו וקיבלה על כך משכורת מהרשת. כמו כן, אבו ערער העביר חשבוניות על עבודות שיפוץ וניקיון בבית הספר שלא בוצעו בפועל, ועבודות בנייה וסככות שלא בוצעו על ידי מנפיקי החשבוניות.

כמו כן, עוד עולה מכתב האישום כי אבו ערער איים על מורה שביקש לעזוב, ותמך במדיניות של הכאת תלמידים. באחד המקרים, לפי כתב האישום, אבו ערער הכה בעצמו תלמיד הלומד בבית הספר. לפני כשבועיים, בעקבות פניית TheMarker והעיתונאית טל יחזקאלי מגלי צה"ל, הוסר צו איסור הפרסום על הפרשה. אבו ערער הובא להארכת מעצר ובית משפט השלום בבאר שבע האריך את מעצרו בשבוע נוסף. במקביל, נחקרה גם מזכירתו של אבו ערער שנשלחה למעצר בית, ומעורבים נוספים בפרשה יובאו בקרוב לשימוע בבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker