אושרה הקפאת הליכים ל"סופר דרינק"; החברה תוצע למכירה

כך החליט השופט דוד מינץ מבית המשפט המחוזי בירושלים. לחברה חובות של 21 מיליון שקל, הנאמנים ישלמו מפרעה לעובדים על חשבון שכר ינואר ויגישו דו"ח ראשוני תוך עשרה ימים

אפרת נוימן

השופט דוד מינץ מבית המשפט המחוזי בירושלים  אישר אתמול (ג') את בקשתה של חברת המשקאות סופר דרינק להקפאת הליכים למשך חודשיים בעקבות חובות של 21 מיליון שקל. מינץ מינה את עורכי הדין גיל אפרתי ויעקב אמסטר כנאמנים על ההקפאה והם יגישו דו"ח ראשוני תוך עשרה ימים ותוכנית הפעלה ראשונית תוך 15 יום. מינץ אישר לנאמנים לפרסם קריאה להגשת הצעות לרכישת החברה. 

"על פניו נראה כי חלופת פירוק החברה גרועה מחלופת מתן צו הקפאה כנגד החברה. מרבית הנושים, המובטחים והבלתי מובטחים, מסכימים להקפאה חרף העובדה שאין לעת הזאת תוכנית הפעלה", קבע מינץ בהחלטתו ואישר תשלום מפרעה לעובדים על חשבון שכר ינואר, בכפוף לבדיקה של הנאמנים שניתן לשלם את השכר באופן לא גירעוני.

סופר דרינק

סופר דרינק נמצאת בבעלות פרטית של בני משפחת מיכל שמחזיקה כבר משנת 1969 במפעל לייצור משקאות קלים באזור התעשייה עטרות בירושלים. החברה מייצרת, משווקת ומפיצה משקאות קלים ויש לה מחזור שנתי של 20 מיליון שקל.

"אנחנו נמצאים כאן היום כדי להציל חברה חשובה למשק הישראלי והצרכן הישראלי, השכבות החלשות הם הצרכן המרכזי של החברה הזו, אנחנו כאן כדי להציל 58 בתי אב, עובדים שהם במצב סוציואקונומי נמוך ... אנו בטוחים שנוכל לייצר תוכנית הפעלה ולמצוא משקיע כדי שישלם את החובות לנושים", אמר אפרתי בדיון.

כפי שפורט בבקשה להקפאת הליכים, לחברה חובות של 4 מיליון שקל לנושים מובטחים, חוב של 1.9 מיליון שקל לבנק דיסקונט, חוב של 146 אלף שקל לבנק מזרחי טפחות, חוב של חצי מיליון שקל לבנק לאומי, חוב של חצי מיליון שקל לחברת זול ובגדול וחוב של חצי מיליון שקל לאוטומציה ירוחם. בנוסף חייבת החברה סך של 400 אלף שקל לעובדים.

"בעקבות מבצע צוק איתן פחת היקף המכירות של החברה ברחבי הארץ ובכלל ובדרום הארץ בפרט. עיקר המכירות של החברה הוא בחודשי הקיץ, ומבצע שהתרחש בקיץ פגע באופן קשה בהיקף המכירות של החברה". נכתב בבקשה שהוגשה בסוף דצמבר לבית המשפט על ידי אפרתי.

על פי הבקשה, החברה מצויה במו"מ עם מספר מתעניינים בשוק בנוגע לרכישתה או רכישת חלק ממנה במתווה זה או אחר. "על פי מו"מ שכבר החל עם כמה משקיעים, נמצא כי ישנם סיכויים גבוהים מאוד למציאת משקיע. החברה זקוקה לזמן הזה לצורך ניהול מו"מ רציני עם אותם מתעניינים מבלי שחרב מונחת על צווארה", נכתב בבקשה.

על פי הבקשה, הסיבות להסתבכות הכלכלית של החברה, מלבד מבצע צוק איתן, הן מוסר תשלומים ירד מצד לקוחות בתקופה האחרונה והעובדה כי החברה לא הצליחה לקבל אובליגו מתאים ביחס להיקף הפעילות שלה ולנסיבות שנוצרו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker