פרשת ישראל ביתנו: "5 שרים ו-4 מנכ"לים במשרדי ממשלה קיבלו שוחד - כסף במזומן"

הפרשן המשפטי של ערוץ 10, ברוך קרא, חשף אמש הקלטות בהן נשמע מנהל החברה לפיתוח השומרון וחשוד מרכזי בפרשת ישראל ביתנו, מספר על הקשרים בין המועצה האזורית שומרון לבין ישראל ביתנו

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

אופן השחיתות לכאורה בפרשת ישראל ביתנו נחשף אמש על ידי הפרשן המשפטי של ערוץ 10, ברוך קרא. במהדורת החדשות של ערוץ 10 הוצגו הקלטות מלפני שנה וחצי בהן נשמע חיים בן שושן, לשעבר מנהל החברה לפיתוח השומרון, ואחד החשודים המרכזיים בפרשת ישראל ביתנו, מספר לאיש ששמו לא נחשף על הקשרים המושחתים לכאורה בין המועצה האזורית שומרון לבין ישראל ביתנו.

בן שושן הגדיר את המעשים כפליליים וטוען כי בידיו חומר שיכול לשלוח את ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, לשנים רבות בכלא. לדבריו, פרט לפאינה קירשנבאום, עלולה החקירה לסבך שרים ומנכ"לים של משרדי ממשלה. לפי בן שושן, קירשנבאום דאגה ל-4.5 מיליון שקל עבור כיסוי החוב של החברה לפיתוח השומרון באמצעות הכספים הקואליציוניים של המפלגה, ובתמורה מסיקה הורה לשלם באמצעות חשבוניות פיקטיביות למקורביה.

הנה ההקלטות:

חיים בן שושן (יושב בין השוטרים) וגרשון מסיקה (עומד משמאל)צילום: אילן אסייג

חיים בן שושן: "כל החומרים שיש לי, אני יכול מחר לשלוח את גרשון לשבע, שמונה שנים בבית סוהר. מחר אני יכול לשלוח אותו"

נ': "אדוני, אל תחוס אליו"

בן שושן: "תקשיב טוב, אז אני רוצה לשבת, אני לא רוצה לעשות שום דבר מהבטן. בוא נשב, מה שנחליט לעשות, נעשה".

נ': "חיים אתה במלחמה, אתה יודע"

בן שושן: "תקשיב, תקשיב, אני אזיין אותם, תקשיב לי רגע, תקשיב, אם אתה הולך אותי אני אזיין אותם. למה? כי עד היום זו היתה קומבינה שאף אחד לא יכל לפרוץ אותה"

בן שושן: "אני בא לגרשון ואני אומר לו: 'תקשיב גרשון, א. אני לא נאחז בקרנות המזבח, אבל אני אומר לך דבר אחד, אני הולך מפה רק בראש מורם בתנאי אחד. אני מזיין את כולכם. תפרתם פה תיק לי? אני כולכם מסדר (תופר) לכם חליפה...אני רוק אומר לך שאם אני הולך...אתה הבא בתור'".

בן שושן: "גרשון עשה עבירות פליליות"

נ': "איזה עבירות הוא עשה?"

בן שושן: "אני אתן לך דוגמה: במשך 15 שנה, 16 שנה, אני אומר לך עכשיו את קודש הקודשים...שהחברה קיבלה מהמדינה הלוואות לבניית בתים שנקראים הלוואות בתי אגודה...תשמע טוב, משרד השיכון, בכל היישובים הסוכנותיים בא ואמר לחברה לפיתוח דרך המועצה קחו כסף, תפתחו את המקום, של המגרשים, של ההסתדרות הציונית, תבנו את הבתים ושתמכרו אותם תחזירו . לי רק 50% ממה שקיבלתם".

נ': "אוקיי, מה הוא עשה?"

בן שושן: "תקשיב, תקשיב, סכומים של 70 מיליון שקל. 70 מיליון שקל. מה עושה המועצה עם בנצי (ראש המועצה הקודם, בנצי ליברמן) וגרשון, בנצי יותר נכון, לוקחת את הכסף...ובנו גם כמה בתים, ובנו כמה בתים ולא מכרו, אבל איפה הבעיה היותר גדולה, ההלוואות האלה יושבות כחובות על החברה לפיתוח. אי אפשר לפרוע אותם, למה? כי לא בניתם, לא עשיתם כלום, תחזירו את ההלוואות".

נ': "אוקיי"

בן שושן: "הוא יסבך את פאינה"

קירשנבאום בכנס ישראל ביתנו באריאל, לפני שבועייםצילום: דודו בכר

נ': "פאינה, אוקיי?"

בן שושן: "למה, כי הם מה עשו? פאינה העבירה 3 מיליון שקלים למחיקה של הלוואות בתי אגודה"

נ': "בתור מה היא העבירה את זה?"

בן שושן: "היא העבירה כספים קואליציונים לאוצר, העבירה וואלה, מחקו 3.5 מיליון. פאינה מצאה את גרשון, גרשון מוציא מכתב: תעבירו מיליון וחצי שקל לפלוני אלמוני, אלמוני פלוני, ומעבירים בחשבוניות לאנשים של פאינה כסף, בחשבוניות, בהנחיה של גרשון"

נ': "על מה?"

בן שושן: "חוזים פיקטיביים, על זה שהם לא עשו כלום מקבלים כסף, תקשיב..."

נ': "מה שאתה מדבר עכשיו זה, זה..."

בן שושן: "מאפיה"

נ': "באיזשהו שלב העסק יתפוצץ והם ילבישו עליך הכל, למה אתה לא תקדים תרופה למכה, אתה,לך עכשיו, תגיד, חברה, אני מיוזמתי בא, אתה גם אולי יהיה לך פריווילגיה, תגיד אני רוצה להיות עד מדינה. אני מוכן..."

בן שושן: "לא לא, אני אעשה משהו אחר"

נ': "חיים, תקשיב טוב מה אני הולך להגיד לך עכשיו, הם (המשטרה) כבר עובדים".

בן שושן: "בטח שהם עובדים"

בן שושן: "אמרתי גרשון תקשיב...אני דג רקק, יזיינו אותך בתחת, יזיינו אותך, אתה לא מבין את זה? (אמר לי גרשון:) 'מה אני יכול לעשות עכשיו, מה אני אעשה'?"


נ': "אז אתה מפגר? בוא תסיט אליהם הכל"

בן שושן: "תקשיב, ועוד לא פתחתי הכל, יש שם עוד חמישה שרים וארבעה מנכ"לים של משרדי ממשלה...שקיבלו כסף, קיבלו כסף"

נ': "שוחד קיבלו?"

בן שושן: "כן. כסף מזומן הם קיבלו. "גרשון תוציא להם כסף דחוף".

נ': "בוא'נה, אז אתה הולך לפתוח עכשיו תיבת פנדורה?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker